bugün

on numara kürttür.

kardeşimdir, canım feda ona. delikanlıdır. ekmek yediği memleketin milli değerlerini sahiplenmiştir.

edit: on yıl önce kürtlerin çoğu bunu diyordu, korktuklarından değil, gerçekten öyle hissettiklerinden. " ne mutlu türküm diyene" sözü, öyle basit bir söz değil, türklük dna ile olmaz, yürekle olur, bu memleketin ekmeğini yiyeceksin, evet, türklerin kurduğu devletin ekmeğini yiyeceksin, türk kimliğini reddedeceksin. sikerim ben o ayağı afedersin.

bunu diyenler var karşı komşum kürt kökenlidir, mhp milletvekilidir ve sapına kadar, çoğu türkten daha türktür. ermeni bozması üç beş hırsızın, namussuzun oyununa gaza gelip ben tüürk değilim boku yemeyin.
türk değil, kürt'tür.
bir ben kürdüm diyen türk değildir.*
bir düşünün sıfırbeyinler. siz kürdistan'dasınız ve size sen kürtsün, kürtüm de, kürtüm dersen kardeşimsin tarzında şeyler yöneltseler ne hissedersiniz. ya da neyse vazgeçtim, sıfırbeyin yazıp soru soruyorum ben de. acx. abaküs var vereyim mi.
türklüğün anayasal bir kimlik olduğunu bilen kürtdür.
türkiye cumhuriyeti vatandaşı olduğunu kabul etmesinde sakınca yok ama ben türküm demek biraz iddalı kaçıor sanırsam..
anayasal kimlik. evet. anayasa neden ve nasıl türk yapabiliyor kürtleri diye sorarlar. türkiye vatandaşlığına ne oldu, derler. neyse şu anayasa bir değişsin de kurtuluruz. ben türküm gerçi ama türkiye bir saçmalığından kurtulur işte.
etnik olarak türk olması mümkün değildir vatandaşlık bağı olarak bir üst kimlik olarak türk vatandaşlığını kabul etmektedir zira türküm demekle türk olunmaz zaten.
üst kimlik kürtlük olsun ya da biz kendi ülkemizi kurarız der, dağa çıkar, sen asker olursun, dağda ölürsün, senden sonra binlerce genç de ölür. bir dakika. olmuyor değil mi, o halde geçin bunları. üst kimlik nedir ya? nasıl bir şey, yenilir mi içilir mi? "türkiye vatandaşlığı, türkiyeli" bu kadar.
Amerikada yaşayan bir meksikalının ben amerikalıyım demesi kadar normal ve sağlıklı durum.
uzak durulması gereken insan tipidir, sağ gösterip sol vurur böyle tipler, uzak durun bulaşmayın.
bir kürt vatandaslik tanimi olarak ben türküm demeyi kabul etmeyip dağa çıkıyor türk adını sildirmeye çalışıyor ve vatandaşlık tanımı değişip türkiyeli oluyor vay yavrum vay bir kürt kabul etmezken vatandaslik olarak türklüğü ben neden kabul edeyim türkiyeliliği diye sorarlar adama!
püff. türkiyeye en büyük zararı veren tipler.. sizin istediğiniz değil, jeopolitik olarak türkiye'ye en çok gereken, fayda verecek şey olacak. neden mi, çünkü bunu söyleyenler türkiye'yi sizden daha çok seviyor.

siz sadece kendinizi seviyorsunuz aslında. egolarınız itiyor sizi bunları söylemeye.
t.c tarafından asimilasyona uğramış kişidir.
bazıları vatanın sadece kendi sahibi olduğunu düşünüp kafasına göre tanımlar yapıp bazılarını suçluyor yok defol git bile diyor biz bunlara bile tahammül ediyoruz işte bu hoşgörü ama bazı fikir yoksunları türklüğümüzü söylememizi bencillik sanıyor enteresan bir hal aldı ülkemiz bu tarz insanlardan tiksiniyorum.
türklügünü söylemek degil, anayasaya herkes türk'tür yazıp diğerlerinin yok sayılması bencilliktir, saçmalıktır. bencil degilsen iyi düşün biraz. yil 2013, cok şey degişti.
dangalaklıktır. ben bir türk olarak kürtlerin egemenliğinde kalsam azınlık olarak siksen kürdüm demem.
almanyada herkes alman ingilterde herkes ingiliz fransada herkes fransız amerikada herkes amerikan türkiyede türkiyeli bravo ya gerçekten çığır açtık dünyada bütün ülkeleri geçtik biz çok özgürüz çok. not: bütün kürtler eksileyebilir ben sizi eksilemeye dahi tenezzül etmem.
amerika örneğini ya da isviçre örneğini verip, türkiyeli tanımına karşı çıkmak da ayri mesele. ikidir meksika kökenliler amerika'da amerikalıyım diyor, diye yazıyorlar. ilginçtir, doğrusu da bu zaten. türkiyeli olmak bizdeki karşılığı. anayasadaki herkes türktür saçmalığının dünyada örneği yok tabi, bu da amerika örneğine itebilir bazilarini.
adam amerikalı vatandaşıyım demiyor ki amerikan vatandaşıyım diyor bu sözlüğün cahil yazarları çoğaldı artık ayrılma vakti geldi. "demir alma vakti geldiyse zamandan meçhule giden bir gemi kalkar bu limandan..."
ingilizce'deki american amerikalı, amerikaya ait anlamına gelir. o yüzden çevirmenler tüm filmlerde amerikalı diye çevirir o kelimeyi. kimse "bu adam bir amerikan" demez. is it okey?
ben dünyaya ingilizce değil türkçe baktığım için ben öyle anlıyorum vede doğru anlıyorum yok çevirme yok bilmem ne kendi diyor ki amerikan denir yok efendim amerikalı diye çevirilir tamam bizde türk diyelim sizde çevirin türkiyeli olarak içinizde öyle yaşayın birader.
helal olsun denilecek insandır. Topluma entegre olmuş sağlıklı bireydir. Oynak değildir. Bir kesim kürt var ki tam komedi. Türklüğü kabul etmiyorum derler kimliklerinde türkiye cumhuriyeti bayrağı ile gezerler. Bırak git desen gitmez. Her türlü pisliği kürt olarak yaparlar avrupa'da türk'üm derler. Yani bildiğin oryantal. Demokratik kongolu olsan oraya git diyecem gidecek toprağında yok. Ben malezya vatandaşı olsam oranın kimliğini sahiplenirim. En azından şöyle derdim. " türk'üm aynı zamanda malezya vatandaşıyım ". Yeğenim var alman vatandaşı. Barındığın yeri benimsememek hayvanlara bile özgü bir şey değil. Anlamak çok güç. Sen kürtsün eyvallah ama kimliğini ve ne olduğunu mantıklı olarak ele. Gülünç oluyorsunuz yoksa.
hiç kimseye türk ol diyen yok türk olunmaz zaten kendinde ne güzel diyorsun bir kıtanın adı ama adam kıta adını bile bir millet adı yapmış amerikan vatandaşı demiş buna, adamlar bir kıta adını millet adı yaparken bizim hırrolar türklüğü silmeye çalışıyor bak sen şu işe.
Ne mutlu ona.