bugün

bir kızımızın haklı yakarışıdır. düşüncesine kesinlikle katıldığım kızdır. çünkü kendisi yüksek ihtimalle sevgi istediği zamanlarda çok kırılmış ve artık kendini bilim aşkıyla avutmaya yönelmiştir. tabii bir de bunun tam tersi olan kızlarımız vardır. onlar ki sevgiye aç olduklarını belirtip kendisine sevgi gösterenlere sevgi göstermemiş olup, aksine onları dışlayıp "bilimini de ilimini de al git buradan" diyerek tepki göstermişlerdir. yani özleri ile sözleri bir olmamış, bazı şeyleri dil ile ikrar edip kalp ile tasdikten kaçınmışlardır.

işte o yüzdendir ki "ben sevgi değil, ilim istiyorum, bilim istiyorum berke" diyen kız yorgun ama aynı zamanda henüz sönmemiş bir alevdir. tek ihtiyacı ise onun çırası olmanız ve onu yeterince alevlendirmenizdir. durmayın, onu bilime ve ilime boğun ki yeniden canlansın ve yücelsin. ona bir iyilik yapın ve rasyonel olun. ona faradayı fırlatın ve "istediğin bu mu ha, bunu mu istiyorsun al" deyin. bu tavrınız karşılığında size elbet bir şekilde sevgisini gösterecektir.