bugün

- ben kimseyi sevemiyorum
+ sen daha kimi gördün ki yavrum!
insanları olduğu gibi kabul etmekten, onlara saygı göstermeyi unutmamaktan asla vazgeçmemiş bir insanın ruhunun üzerine çöken yükü kaldıramadığında dile getirdiğidir. tafralara rağmen sevmeye devam edip de karşılık göremeyen kırgın yürekten dökülendir.
(bkz: kendini sevmeyen hiç kimseyi sevemez)
(bkz: kendimi seviyorum)
(bkz: yok ebesinin amı)
(bkz: ali sami alkış)
-Ben kimseyi sevemiyorum hayri.
-(Hayri'nin kafasından geçen düşünce '' Sevgi de neymiş, yerim sevmeni len, lagaluga yapma bir kere vercen işte alt tarafı'')
kimseye demi vermiyorsun sorusu ile karşılık verilebilecek cümledir.tamamıyla yalandır.* *
"çünkü arkadaşlık şakaya gelir ancak sevmek şakaya gelmez"*
şeklinde devam edebilecek olan ifade.
(bkz: sevme ozurlusu)
(bkz: benim biyendiim beni biyenmez, beni biyeğeneni ben biyenmem)
(bkz: yoksa ben zurna mıyım he)
ama ben herkesi ve senide çook seviyorum. denilesi.
modern zamanların emek-sevgi ikilisini duymamış insanının sözleri.

sen kimseyi sevemiyorsan; insanların kusurlarıyla onlardan soğuyorsundur ki bu kendinde kusur bulamadığını gösterir, kibirlisin, boku yemişsin.
zamanında çok emek vermiş, çok sevmiş, ancak hepsinin boşa gittiğini, şu an elinde kocaman bir hiçle kalmış insan söylemi de olabilir. kimseyi sevememesinin sebebi korkması da olabilir. ilişkinin başındaki heyecanın, rakı kadehinin sonunda bir dostun omuzunda yanaklarının gözyaşlarıyla ıslanmasına bırakacağını bilerek kimseyi sevememek de olabilir. unutulmayanlar da varken yürekte, başka kollarda olmayı da istemiyorsa kimseyi sevemiyorum der.
"amaaan sevip ne yapalım? biz işimize bakalım clark!" mahiyetli cümleler kurulasıdır. "yarım saatlik sevişme için beni sevmen şart değil." de denebilir.
Sevmek bahane, yiyişmek şahane denilesi insan.
(bkz: göbek bağladım hadi yiyişelim spor olsun) (bkz: iri cicikler ve büyük mumuşlar)
söyleme arsız olursun, saklama hırsız olursun. Atasözü vardır.