bugün

müthiş vecize... çok güzel lan ! kim söylemiş biliyor musun ? hadi tahmin et... yahu tahmin et... cık, o değil ! atatürk ! evet lan, atatürk' ün mükemmel vecizesi. yok, kıçımdan uydurmuyorum. gündoğdu meydanı var alsancak' ta, tam karşısında, bayramlarda ışıl ışıl partıldatılan bir kemer var... alçıdan yapılmış gibi duruyor. eski izmir' in havasını vermek için yeniden yapmış işgüzar belediye... üzerinde yayvari bir kavisle şu cümleler yazıyor; '' ben izmir' i ve izmirlileri çok severim ''... imza: atatürk ! yahu bu ne güzel bir şeydir ? kim akıl etmiş bunu ? bak şaştım kaldım...

- paşam, paşam izmir hakkında diyeceğiniz bir şey var mı *
- ben izmir' i ve izmirlileri çok severim !
- not al kâzım... başka diyecekleriniz ?
- izmirlilerin de beni sevdiğine eminim...
- sağolun paşam...

e sen tayyipciğim, '' gâvur izmir '' diyorsun, sonra izmir' i alamadım diye üzülüyorsun. patlatsana sen de bir vecize, '' izmir benim canım, canım da canım, canımın ta içisi '' desene... ama yok, o halı desenli bıyıklarınla gel, anca miting yap. sevgi ister bu şehir, ilgi ister, bacak ister, ister oğlu ister... hiç bir topuk tıkırtısı bu kadar davetkâr olamaz tayyip ! izmir kadınlarının topuk tıkırtısı aklını başından alır. ya bazıları da çok çirkin be ! izmir kızıyız diye dolaşyırlar bir kilo makyajla, yüzüne bakıyorsun, estauzubillah ya. neyse, allah yaratmış... atamı sevgiyle anıyorum. canım atam. ben de seni seviyorum. muah muah can hatice...
özellikle kızlarını diye devam etmesi gereken kelimeler bütünü. *
ataturk'un soylerken sadece izmirli kizlari kastettigi cumle, yani siz gobekli, biyikli, izmirli amcalar, dedeler uzerinize alinmayin.
şaka değil gerçek.

http://tinyurl.com/yfllbwt
rte nin asla sarfetmeyeceği cümle.
"ve izmir'in güzel insanlarının da beni sevdiğinden şüphem yoktur" diye devam eden büyük kurtarıcı atatürk'ümüzün demeci.

ve doğal olarak;

(bkz: genç yobazlar rahatsız)
izmir bir zamanlar avrupa'nın en güzel şehirleri gibi olduğu için, doğal ve tarihi güzellikleri olduğu için, insanları da sıcak kanlı ve ilerici olduğu için, attila ilhan'ın sokaklarını arşınladığı bir şehir olduğu için, dario moreno'nun 'canım güzel izmir'i' olduğu için çok yerinde bir sözdür. izmir'in kızları ünlüdür ama erkekleri de gerçek beyefendidir ve sevgi doludur.*
hasan tahsin gibi kahramanlar çıkaran izmir sevilmez mi ? daha ne kahramanlar çıkar oradan. adana yanında izmir.
elde kalan 3.5 arşın memlekette bir istanbul , bir de izmir (onun da yarısı yanmış ve talan edilmiş) var. nereyi sevseydi, ne için sevseydi. diye sorduran başlık .

daha net sorayım siz bile sevmiyorsunuz kendinizi. hepiniz çıktığınız bataklıklardan kaçıp bir daha da dönmüyorsunuz.neden ????
ata'mızın güzel cümlesine şimdiki genç şakirt'lerin bok attığı cümle.
nerelerden nerelere geldik.
atatürk'ün sarf etmediği cümle. nasıl müslümanlar sahte hadis yazıyor, bu kemalistler de vecize yazıyorlar anlamak mümkün değil.
(bkz: hasan tahsin)
"...ve izmir'in güzel insanlarının da beni sevdiğine eminim" diye devam eden büyük kurtarıcımız mustafa kemal atatürk'ün sözüdür.
izmir'de çoğu yerde yazar.

evet izmir ve izmir'liler seni çok seviyor atam.
izmirin sana kurban olsun Atam.
görsel
ankara çankaya 1 izmir 2 * napim bi tekonlar kaldı...
yılmaz özdilin ağzından çıkabilecek cümledir.
her gittiğimde izmir'in büyüsüne kapılıp kendi kendime söylediğim sözdür.
laikçi beyanatıdır.
--spoiler--
izmirli olmak bambaşkadır, izmirli olmak Alman olmaktan bile güzel. Buradan izmirli olmayanlar hakkında çok ağır şeyler söylerdim ama neyse.(Beyinsiz Adam).
--spoiler--
Bir kere yanıl be Atam!

Sevilecek şehri ve insanları çok iyi biliyor.

"Atatürk ve diğer paşalar Kordon’daki Kosti’nin meyhanesine gider. Manzaralı masaya geçilir. Atatürk Yunan Genelkurmay başkanı için “Hagi Anesti burada rakı içti mi” diye sorar… Hayır içmediler diye cevap verilir. Atatürk cevap verir:

“Madem rakı içmeyecekti, ne halt etmeye izmir’e geldi?”