bugün

ibretle okuyunuz!

olay bundan 2 sene önce olmuştur hatırladığım kadarıyla.
mobilyacı olan bir şahısın telefonunu biri arar. kod mekkenin alan kodudur. adam şaşkın bir şekilde açar teli (bu arada mobilyacı kahraman 5 vakit namazındadır). arayan kişi kendisini hz. muhammed olarak tanıtır. ''allah bizi, seni peygamber yapmak için görevlendirdi!(2 kişilerdir ve yanındaki adam hz. ömer olarak tanıtılır) şimdi senden söyliyeceğim hesaba para yatırmanı istiyorum! ''( 500 bin ytl civarı). mobilyacı söylenenlere hemen kanmıştır.
ve gidip parayı söylenen hesaba yatırır. ertesi gün adamı yine aynı kişiler arar. aynı hesaba tekrar para yatırmasını ve eğer onların peygamber olduklarına inanmıyorsa hemen 1 dakika içinde istanbula gelebileceklerini söylerler.(kod mekke kodu olsa da aslında adamlar ist.'dadır). mobilyacı sorun olmadığını söyler ve aynı hesaba tekrar para yatırır.mobilya mağazasını satar. evinden olmuştur. peygamber olma hayali bir hayli döndürmüştür gözünü. fakat günler geçer adamın aramasını beklediği muhammed ve ömer onu aramaz!

bunu bir gazetede okudum, güldüm ama sonradan düşündürdü baya.
ülkemizde ne cahil insanlar var! adam 5 vakit namazındadır ama son peygamberin hz. muhammed olduğuna inanmaz ve birden peygamber olacağını sanar.

peygamber olamamıştır belki ama ağızlara sakız olmayı başarmıştır...