bugün

10 dakika daha uyuyayım deyince geç kalıyormuşuz.
insanlara vazgeçilmez olduklarını hissettirmeyin, üzülürsünüz.
"öyle olsalar bile"
karlı havalarda okula gitmemeyi.
hava karlıysa ve yerler buz tutmuş ise kesinlikle 2-3 metre önünde ki şahısa kaydığı için yardım etmeye kalkma. yardım edeyim derken sen düşersin. sonra götün olur bülbül.
Futbolun kapitalizm simgesi oldugunu.
arabanı karlı havada mümkünse evine sok. Diğer türlü kayıp biri arabanıza transiti ile girebilir.
Birbirini seven iki insanın bazen aynı şeylerden hoşlanmayacağını öğrendim. Mesela siz resim yapmaya bayılıyorsunuz ama partneriniz bundan hiç hoşlanmıyordur resmin sadece ortalığı batırdığıni anlamsız bir sürü çizginin kendisinde hiçbir çağrışım yapmadığını söylüyordur. Ya da siz naneli şekeri seviyorsunuzdur o ise boğazını yaktığı düşüncesiyle naneli şekerden nefret ediyordur. Sevgi öyle bir şey ki insan tüm bunlara rağmen toz konduramıyor karşısindakine "olsun" diyor. "naneli şekeri sevmeyen bir insanla yapabilirim". Zaten hep demezler mi zıt kutuplar birbirini çeker diye.
* endonezya depreminin etkisiyle günlerin 2.4 mikrosaniye, şili depreminin etkisiyle de günlerin 1.26 mikrosaniye kısaldığı.

* okyanusun derinliklerindeki jeotermal hareketlerin etkisiyle kopan ya da zarar gören internet kablolarını onarmak için atlantik'te özel tekneleriyle tetikte bekleyen insanların olduğu. yani bu çok normal bir şey diyebilirsiniz ama dünyadaki internet kabloların haritasını görünce ben oldukça şaşırmıştım. suyun altında kablolar var ve benim görüntümü anında amerika'ya taşıyorlar ya ilginç bence.

* hawaii'deki bir dağın uzunluğunun everest'ten daha fazla olduğu, ancak bu dağın büyük bir kısmı su yüzeyinin altında kaldığı.

evet ben bugün belgesel izledim. hem unutmamak hem de sizlerle paylaşmak için buraya yazmak istedim.
üniversiteyi kazanan arkadaşların hep birarada eğlendiğini, kazanamayan arkadaşların bir arada dalga geçtiğini öğrendim. aslında içimizdeki acıyı bastırmak için salak salak espriler yapıp duruyorduk. kimse de üzülme falan demedi. demeseler iyi zaten.
facebook'ta her gün yeni bir bilgi sayfasına üye olan kullanıcıların, her gün sarfedebileceği bilgilerin başlığıdır.
seven sikilir, siken sevilir.
kimseye iyilik yapmayacaksın.*
Yalnızlıktan kusacağımı anladım ama öyle böyle değil ciddi ciddi anlamda birsürü ciddi anlamda sözlük .
--spoiler--
çık git, sebepsiz dönme
--spoiler--
gerçekleri kabul etmek lazım. çünkü bunu kabullenmedikçe yol alamıyorsun sözlük.
her an her şey olabilir.
Röporta yapmaya çalışırken (sokak röpostajı) yapabilir miyiz veya bir sorumuz var demeyeceksin, direk soruyu soracaksın ve sert bakacaksın. cevaplıyorlar.
bazı şeylerin hiçbir zaman değişmeyeceği gerçeğini fark eden insan sözü.

edit: ulan yat kalk dua et, benim için değerli birinin ricasına denk geldin.
Plan yapmanın gereksiz olduğunu, hayatı akışına bırakmak gerektiğini öğrendim bir kez daha. Vücudumun yorgunluk ve yoğunluktan isyana yaklaştığı dönemde, ruhuma bir jest yapmak istedim, ama tüm kapıların suratıma kapandığını gördüm.
ben bugün, stres denen mereti kişinin kendisinin hem de ortada gerçekten önemli hiçbir sebep yokken ürettiğini öğrendim.
bağ nota çalınmazmış.
kirpiye yavrun dikenli demeyeceksin, zira kirpi yavrusuna dikenin battı deyu söverken sana pamuğum diye savunur!!! *
eğer iki kişi arasında kalıyorsanız; ikinciyi seçin çünkü birinciyi gerçekten sevseydiniz, ikincisi olmazdı.*
öğrendim ki;
ben birini seviyorken kendime duyduğum saygıyı yitirmeden de bir ilişki yaşayabilirim.
yalanın geleceği etkilemeyecek olaylar için söylendiğinde ilaç gibi geldiğini...