bak güzel kardeşim, benim bile ne yazdığımı tam olarak anlamadığım entrymden ne anladın da eksi oy veriyosun, çok sinirlendim.
Bağlanmicaksın öyle körü körüne finallerde gecerim demiceksin.demiceksin işte.büt var cünkü!öyle beylik laflar etmeye gerek yok. çok cok calışmayacaksın mesela. hoca BIRAKIRSA kırılırsın. ve zaten genelikle hocalar bırakır. şimdiden yyü bütsüz tatiler dileğiyle..
Sizi de ilk "mini mini bir kuş" terketmişti değil mi? *
Çok şey gördüm, beni yüzüstü gömün! *
insanlara, kendilerini nankörlüğe mecbur edecek kadar büyük hizmetlerde bulunmayınız...*
ben bu yaziyi size yazdim sayin sozluk halki. Cunku bunu baskasina soyleyemem. Hoslanmaya basladigim biri var sozluk. Sizler beni tanimiyorsunuz o yuzden bunu size soyleyebilirim. Arkadaslarima soylesem kim kim diye basimin etini yerler. Ama olmaz onlara soyleyemem bunu. Cunku haber cabuk yayilir. Yanlis olur. Kendimi frenlemeliyim sozluk.. Aci cekmemek icin ama bir yandanda bunu istemiyorum. Ah be sozluk.!
evet bendim o alay ettiğiniz
evet bendim o gülüp geçtiğiniz
evet bendim o oyunlarınıza katılmayan
evet bendim, o duvara yaslanıp uzaktan harikalığınızı(!) izleyen
evet, ama "ben"dim hiç olmazsa, peki ya siz?
mürekkebine göre barındırırım insanları, herkes kendi yazısını kendi yazar hayatıma. gülüşler geçer üzerinden yazıların, sahtelikler yıpratır... ucuzsa mürekkebi; yazan siler kendini, herkes kendi yazısını yıpratır aslında. ben silmem kimseyi, içten yazılmamış her yazı zamanla uçup gider...
böyle bir hayat yaşadığım için ve böyle bir hayatta böyle biri olduğum için, beni suçlamadan, yargılamadan, sorgulamadan, yaftamı boynuma asıpta ipimi çekip infazımı vermeden önce; sadece bir kere başınızı kaldırıp gözlerinizi hiç kaçırmadan aynaya bakabilir misiniz? başka hiçbir sorum yok size... sizin oklarınız kısa düşer bana.
"ben sizin yalan ve hilelerinizle baş edemedim, bu bana dert oldu. ama ben de sizin önünüzde diz çökmedim, bu da size dert olsun."
düşünme, sadece yaşa... bak böcekler de öyle yapıyor...
"kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın"
mevlana
bütün bir sene bıkmadan usanmadan acun'un adaya tıktığı ünlüleri izleyen, nihat doğan denen kör cahille pascal nouma denen soytarının kavgasını tartışan, aref gibi hokkabazın sırlarını şuursuzca çözmeye çalışan sözüm ona akp muhalifi bilinçli yurttaşların, bugün anadolu insanına veryansın etmesi ne kadar da manidar ?..
eylem ve vicdan genellikle uyuşmazlar.
eylem, ağaçtan ham meyveleri toplamak isterken,
vicdan onları gereğinden çok olgunlaşmaya bırakır,
ta ki yere dökülüp ezilinceye kadar.
friedrich wilhelm nietzsche
Bir gün elbet,
Bir gün bize gösterir sakladığı o yüzünü
Bir gün biter, Bir gün başlar
Doğar güneş, doğar elbet yüzümüze
Aydınlatır karanlığı,Sebebi kendiyken o gölgelerin
Gülümsersin, gülümseriz
Tanrı aslında sever hepimizi.
Yemek beğenmiyoruz ya hani,Gene mi bamya diyoruz ya.Afrika'daki çocuklar açlıktan patır patır ölüyor,bilin istedim...
senli benli olmayalım, istirham ederim. böyle soğuk ve mesafeli kalalım, sizler ve bizler...
hepiniz topsunuz olm.*
siz misiniz o hep ömrümce beklediğim yoksa ben miyim?

(bkz: zıbar yat artık).
günlük klişelerden öte geçemeyen sik kafalı yazarlar cemiyetine özenmekten vazgeçin.
gerçekçi olduğum anlaşıldığı gün göreceğiz hiç bir şey değişmediğini, çünkü o günün bugünden farkı olmayacak. insanlar "nato kafa nato mermer." ben ne yapayım.
öldüğüm gün dansa gidin,
evde parti verin,
öldüğüm için değil,
böyle bir adam yaşadığı için...
Evet ben bu yazıyı gerçekten size yazıyorum.
Yeter lan yeter adamı okumaktan soğuttunuz.

+Sen ne okuyorsun?
-Fotoğraf abi.
+Nasıl fotoğraf okuyorsun la?
-Fotoğraf Bölümü işte abi. Çekim yapıyoruz.
+Ne çekimi mesela?
-Genel çekimler abi ama ben moda fotoğrafçısı olmak istiyorum.
+Çıplak karı, kız çekiyorsun değil mi lan?
-.....

Bunun gibi onlarca muhabbeti yaşatıyorsunuz bana.
Evet kadın ve kız çekiyorum ama sevişmiyorum onlarla.*
"iki insan çeşidi vardır. zaman geçtikte hatalarıyla yüzleşen! zaman geçtikçe yüzsüzleşen!"
necip fazıl kısakürek
yaşamış ve yaşıyor olduğum hayata dil uzatıp kulp takanlar, sözüm size. o dilinizi kökünden keser götünüze sokarım, biliyor musunuz? bilmiyorsunuz, daha önce öğrenenler gibi sizde öğreneceksiniz...