bugün

merhaba bugün nasılsın? diye başlayan ayna arkası hikayelerine nefesi boynunda bir ruh daha eklendiğinden beri kendini tek kişilik eşyalarda çift kişilik düşünmeye başladığının farkındasın. bir fincan kahven, bir bardak suyun, bir tabak yemeğin elinde kaldığında bile paylaşma derdine düştüğün ve diğer tüm insanlardan kaçırıp koymak istediğin kavanozun boyutunu kendi ruhuna göre ayarladığın bir sesle tanıştın.

hazır mısın kalp tecavüzüne bebeğim?
korkarım ki aşıksın.
görsel
hadi vazgeç. nasıl olsa şu zamana dek olmak istediğin kişiyi olabilmiş değilsin. olmak istediğin kişinin de olamamışsın zaten. vazgeç... hadi vazgeç artık.yıpranıyoruz. yaşamak ölmekten daha eğlenceli değil.
boşver, gerçekten boşver ve hedefine odaklan.

(bkz: adam ol len)

edit: eksileyen anladın sen onu.
salak mıyım ben? birçok hata yaptım doğru. ama hatalarımı telafi etmek için şans veren olmadıki. çabaladım durdum, yok olmuyor işte. çok yalnızım ben. düşünsenize sadece 3 tane konuşabileceğim arkadaşım var şu kentte. onlar da çok uzak yerlerde, anca okula gidersem işte. dört duvar arasında kafayı yiyorum. kendime, bu şehre lanet ediyorum sadece. tek istediğim bir an önce geçip gitmesi. ağzıma sıçayım ya.
artık zayıflasan diyorum...
kendine gel artik lan! dusunme artik yeter. haketmiyor.
kendime yazdığım onca yazıdan sadece ufacığı bu..

"bir gün bu şehri öyle çok seveceksin ki lostlands, bırakmak aklının ucundan bile geçmeyecek halde olacaksın.."

bu bir yazı ama ondan öte biraz umut gibi sanki.hep de geleceğe bıraktık bütün bu'nları.
olmuyor olmuyor olmuyor, neden yapamıyorsun ha. muhasebeden neden bir bok anlamıyorsun. hani anlamıştın? bu sefer iyi alacaktın ne oldu gene bundan da mı kalcaksın? finalde düzeltmen gerekiyor. öteki türlü annen, baban kafanı kıracak haberin olsun. kafanı kırmayı bırak ettikleri laf sana zaten yetecektir. buraya yazsan bir şey olacak sanki? diğerlerinden farklı mı çalışacaksın? tabi ki de hayır, ama en azından buraya baktıkça aklına gelir sonuçta neler olacağını o zaman daha iyi düşüneceksin.
kararsız insan. ne yapacaksın haağğğğ!! opera mı okuyacaksın iç mimarlık mı yoksa mühendislik mi karar ver! öyle 9 yıl sims oynayarak inşaat mühendisi de olunmuyor haberin ola. ayrıca bok gibi çiziyorsun.. sesin de kötü. defol buradan, hadi, hadi git!
bu 4 gunluk tatilde nargilenin dibine vur emi yavrum. hadi bakiyim goster pipiyi amcalara!
sıradaki şarkıyı sana armağan ediyorum kendim. yaşar kurt tan geliyor kendim gibi

kendim gibi olamadım
uzak durdum hep kendimden
anılarım birer birer ah kırılıp döküldüler
şimdi yoksun sonra yoksun
orda yoksun ah zaten yoksun
anılarım birer birer ah kırılıp döküldüler..
Her yaşantı bir öğretidir; iyisiyle, kötüsüyle...Hep iyi günler geçirdiğin insanlarla, gülüp eğlendiğin insanlarla, dost olunmuyor ne yazık ki. Gönül isterdi ki, bu kırgınlıklar, bu yıpranmışlıklar hiç yaşanmamıs olsun; ama, zamanı geri getiremiyoruz... Mümkün olan tek şey geleceğimizi, mutluluğumuz doğrultusunda yönlendirmek... Karakterimiz çerçevesinde kararlar alıp uygulayabilmek, yegane amacımız olmalı. Kaybettiklerimiz ve kurtulduklarımızı ayırt edebilmeli; bu bağlamda yolumuza devam etmeliyiz. Düşündüm de; seni kaybettikten sonra, sevmeye değecek ne kalır ki şu dünyada?
Zamanı, yaralarla ölçen kadın
Geçmişiyle kavgalı
Tanrı'ya sığınan kız çocuğu geceleri
isyankar gündüzleri..
bir daha bu şarkıyı dinleme!! sağlığına zararlı.
http://www.youtube.com/watch?v=b2ote5ql-ym
Allah da senin belanı versin!
dün sabah 5'e kadar yazıştığım kız, resmin bana ait olmadığını söyleyince beni terk etti.

neymiş, demek ki kızlara yalan söylemek lazımmış. *
sevgili ben,
bak seni bu odaya kilitlerim, dışarı falan da çıkamazsın. durduk yere kedileri tenhalarda kıstırmayı da kes artık!
yok canım ben özneden çok nesneye yazabiliyorum. gizli özneyim ben zaten hiç yazamıyorum, çıkmıyo.
Daha ne kadar salağı oynayacaksın? Daha ne kadar kabul etmeyeceksin? Bittin oğlum sen yenildin. Bırakıldın sebepsiz yere bir başına. Her defasında niye suçu hep kendinde arıyorsun? Niye hep keşke diyorsun. Niye unutamıyorsun o yeşil gözleri? O gülüşü her hatırladığında neden içinde bir şeyler cız ediyor? Kaybettin oğlum bunu kabul et. Başkalarına tercih edildin sen, o yok artık olmayacak da bir daha. Belki de sana yapılabilecek en büyük kötülüğü yaptı. Belki de sen ona kendini hiç anlatamadın. Belki o yeterince küçüktü yada sen. Ama sen büyüdün be oğlum. Akan şu zaman şu koskocaman yara büyüttü seni. Etrafındaki her şey belki de hayatının en önemli olayı bile basit geliyor sana. Sen çocuksu zihnini geride bırakıyorsun artık. Hayatında kusursuz insanlar olmayacağını anlıyorsun. Asla tam anlamıyla kimseye güvenilmeyeceğini de anlıyorsun. belki de seni bu kadar üzen şey bu. hayatında seçeceğin iki yol var. ikisinin de sonu mutsuzluk. sadece bir tanesi sana daha az mutsuzluk verecek. lütfen o yolu seç. lütfen bu karanlık tünelden görünen o küçücük ışığı kovala. evet ağır yaralı bu beden o ışığı çok uzakta zannediyor ama ona başarabilirsin. vazgeçme ama vazgeçmen gereken şeylerden de vazgeç bir an önce. ondan vazgeç mesela. en azından kendini suçlamaktan vazgeç. evet sevmedi o seni daha iyisini bulunca da tekmeyi bastı bu kadar. ne saçmalıyorsun sen ya bunu bile düşünmemen gerekiyor. kabul et yenilgiyi işte. kaybeden olmayı kabul et öyle yaşa. o zaman acıtmaz ki hem. ama sakın kalbinin sesini dinleyip her şeyi siktir etme. hani yeni tanıştığın kız var ya aklından çıkmayan. o kızın peşinden de çok koşma. aynı bok sonu çünkü. çok takma kafana o da aldatacak günün birinde, üzecek seni. şimdi iyi hoş gülüyor yüzüne ama sonrası belli yaşadın sen bunu. kanma onun güzelliğine hem ne işi olur o kızın senle. öyle candan yakın davrandığına bakma. büyük ihtimalle yeni biten ilişkisini unutmak için kullanacak seni birkaç haftalığına sonrası malum. yat uyu en iyisi bence en azından artık kabus görmüyorsun bu da bir başarı.
Kaybetmeyi hazmedemiyorsun velet. Biraz buyumen lazim artik.
Kendini kandırarak yaşıyorsun. acılarının huzura kavuşacağını sanıyorsun ama sende biliyorsun olmuycak öyle bir şey. Bu kadar değersiz misin neden insanlara bu kadar değer veriyorsun göre göre yüzüne vurulduğu halde hani hep kendine diyorsun ya o zaman ben, ben olmam değişirsem kaybederim, kaybolurum bir kaybetsene bir kaybol? Belki de o kadar kötü değildir. zayıfsın vazgeçemiyorsun yaralanıyorsun bazen yıkılıyorsun yüreğine akarken gözyaşların kalp yaralarından neyin var denildiğinde önemli bir şey yok iyiyim demen seni güçlü yapmıyor, ne kadar güçsüz olduğunu kendine tekrar gösteriyorsun. yalnızlığına daha da batıyorsun çırpınsan da çırpınmasan da.Sana tek bir tavsiyem var dinlemeyeceğini en iyi ben biliyorum ben söyleyim de sen dinleme, Kimseye değer verme.karşılık bekleme demiyorum ondan vazgeçmeyi öğrendiğin baya oldu. çok komik değil mi sen böyle yalnızken insanların başkaları için değerli olmayı istememeleri.boşver düşünme pek kader de olduğu "kadar" de sıyrıl aradan. gözünün içine baka baka nerede bu devirde dost diyen kim düşünme boşver kader de o düşünsün.üzülme sadece devam et gittiği değil, yettiği yere kadar.
bir harf nelere kadir allahım. sana yazmak... sen başka yelkenlere el sallarken, başkalarına yazarken ne gereksiz bir eylem. oysa hata yapma lüksü olmayan biriyken senle ben, sen başka gemilerin kamaralarında başkalarına ait hayatları ayartırken, büyümeye ısrarla direnirken ne bekleyebilirim ki senden bunca korkularıma rağmen. sana yazdığım tüm yazılar hapis, yüreğim gibi...
+ onu sevmiyosun, öyle olduğunu zannediyosun.
- hayır yaa seviyorum.
+ lan mal, beni dinle.
- hayır dinlemicem.
+ bak, sevmiyosun onu. belki hoşlantı.
- bisktir git mınakoym ya.
+ iyi sev amk bok var.

(bkz: böyle geçiyor günler)
kimseye hakettiginden fazlasını verme. Sana ait olan her seyi geri al. Ait olmasi gereken her seyi al. Intikamlarını asla yerde bırakma asla yarım bırakma. Sen yaptigin her seyin bedelini odedin cunku birak baskalarida odesin. Ve olumunu goremeyecegin hic bir seyi sevme. Hatta hic biseyi sevme. Kendin ve ailen disinda hic kimseye yatirim yapma. Kimseden seni sevmelerini ve minnet duymalarini bekleme. Hatta hic bir sey bekleme. Kendini donanim sahibi yap kendin icin ugras kendini degistir kendini gelistir. Artik sadece sen varsin. Digerleri var ya sadece gidecekleri yere kadar eslik ettiler sana sendeki pariltiyi sevdiler seni degil. Bida kendini kullandirma. Simdi uyu yarin yeni bi gun. Toplamaya calis elinden geleni yap ve kaybedersen de bunun seninle ilgisi yok. Sen zaten elinden geleni yapmadigin ve kendi malligindan bu haldesin. Zirlamayi kes ve o motive olman icin gereken her seyi yasadin butun kaziklari yedin butun acilari cektin. Artik yukselme zamani hepsi bu. Yarin baska bir gundur. Hic bisey senin nefesin kadar degerli degil hic bir sey. Hepsi gecicek ve zaferlerimizi kutlucaz. Simdi dinlenelim. Sonra saldiralim. Seni seviyorum. Baskalari hep gidicek ama ben hep kalicam. Unutma biz hep 2 kisiyiz.