bugün

Boşa yazıyorsunuz okumuyorlar gençler. Evet.
senden niye vaz geçtim..

kötü günümde yanımda olmadığın zaman vazgeçtim.

canın sıkıldığında benimle paylaşmadığını, kırılacak veya tedirgin olacak olsam bile düşüncelerini açıkça söylemediğini anladığım zaman vazgeçtim.

bana yalan söylediğini anladığım zaman vazgeçtim.

gözlerime baktığında (gerci hiç bakmadın ama) kalbinle bakmadığını ve bana hala söylemediğin şeyler olduğunu hissettiğimde vazgeçtim.

her sabah benimle uyanmak istemediğini, geleceğimizin hiçbir yere gitmediğini anladığım zaman vazgeçtim.

düşüncelerime ve değerlerime değer vermediğin için vazgeçtim.

ağrılarımı dindirecek sıcak sevgiyi bana vermediğinde vazgeçtim.

sadece kendi mutluluğunu ve geleceğini düşünerek beni hiçe saydığın için vazgeçtim.

tablolarımda artık kendimi mutlu çizemediğim ve tek neden “sen” olduğun için vazgeçtim.

bencil olduğun için vazgeçtim.
bunlardan sadece bir tanesi senden vazgeçmem için yeterli değildi, çünkü sevgim yüceydi.

ama hepsini düşündüğümde senin benden çoktan vazgeçtiğini anladım.
bu yüzden ben de senden vazgeçtim.
Böyle konforlu bir mezardan ettin kendini, sana da geçmiş olsun.
Hayalet olmaktan vazgeç.

Buradan sana ekmek çıkmaz.
senden herkes kaçarken, kendin bile kendini ortada bırakırken ben hep burada olacağım. sen benle olsan da olmasan da ben hep sen olacağım.
öyle hasretim ki sana, artık ne yazarak ne konuşarak ne de başka bir şekilde anlatabiliyorum.
Çok güzel seviyorum seni, görmüyosun.
Keşkelerden geçilmeyen yazı olacağı kesindir. Hani ulaşamama durumu vardır ya, o yüzden. Ferdi Tayfur un "Hatıralar" parçası ve Cengiz Kurtoğlu nun "O Eski Aşkım" parçası bir nebze olsun yaralara merhem olur.
haberini almaktan korkuyorum, bir fiil olan; isminin geçtiği cümleler duymaktan. seni görmekten korkuyorum, umursamazlığının kuyruğu dikilmiş tanımazlığından. o adamdan değil, ona olan sevginden korkuyorum, gülüşünden.

sende sevgiyle andığım ne varsa, şimdi ölesiye korkuyorum.
kimin yarasına kabuk olsan. iyileştirdiğin an düşersin..
Dalgalar bizden güçlü değildi biz ayrıldık limandan.
geri zekalı.
Adın geçiyor bazen muhabbet esnasında"değişen bir şey yok bitti gitti"diyorum. Söylerken tüylerim diken diken oluyor ama bunu kimse bilmiyor.
Bedenen baskasi ile sözlü olabilirsin fakat ruhun benimle evli. Hayatina benden daha iyisi girmeyecek. Bu dediklerimide kendine itiraf edemeyecek kadar korkak ve egoistsin.
Orda her kiminleysen belki sevgilinleysen
Söyle kumralım için sızlamaz mı
Bilmem hatırlar mısın gözlerim ne renkti
Söyle kumralım benim adım neydi

Sahip olduğum her şeydin
Her şeyimi alıp gittin.
zalımın oğlu sende ki inatsa bende ki çok inatt.
Seni bir defter arasında saklanan fotoğraf gibi kalbimde saklayacağım.
bensiz mutluysan hep öyle kal.
unuttum lan kimdin sen nasıl bişeydin ...
Kendine iyi bak.
Her insan degerlidir ancak kendini bu kadarda değerli sanma. Senden önce olduğu gibi senden sonrada senisiz yaşayabiliyorum. Sanki sana mecburmuşum aşkından ölüyormuşum triplerine girme kezban kişiliğini bu kadar gösterme.
Sayende aşk denilen kavramın olmadığını öğrenmiş bulunuyorum. Senin bu konuda doğrudan bir katkin olmasa da yine de böyle bir farkindalik için dolaylı da olsa destek verdiğin için teşekkür ederim.
Yaşattığını yaşaman dileğiyle.
Silkerler eski sevgiliyi derdiniz mi yok kardeşim. Bizde çok yazdık buralara ama o methiyeler bir işe yaramıyor. Hayatı kaçırmayın. Allah daha büyük dertler vermesin gençler. Hadi sağlıcakla. Bu arada unutmadan;eski sevgililerinizin numarasını silin benim hayatımda yaptığım en akıllıca şey o olmuştu deneyim derim.
aslında kolay kolay hediye alabilen biri değilim. öyle ki, senden biraz daha eski bir sevgilim bana 'ya bana çiçek alsana' diye diye ömrü çürüdüğü halde o istese bile almamıştım. sürprizliğini geçtim, bizzat ısmarlama olsa bile yapamadım böyle birşey.

ama mesela sende beni çeken birşey olmuştu. içimden geldi, sana bir adet kolye aldım. hem de kendi çalıştığım yerden, kendi harçlığımla, kendi patronumdan. güzel küçük basit gibi ama biraz kaliteli bir kolye. o gün gelirken getircektim aslında, sonra vazgeçtim. daha ilk buluşmada şımartmıyım hep bekler dedim. 2. ye sakladım açıkçası. 2. görüşme olmayınca o kolye de kutusunda öylece kaldı. kim bilir ? belki bir gün senin boynunda olur belki bir başkasının. o kolyeyi çok beğenerek aldım, çöpe atamam.