bugün

sözlük yazarlarının devlet hakkında eleştiri ve taleplerini yazabileceği bir başlık. kim bilir belki siyasetçilerimiz sözlüğümüzü takip ediyordur.
yazsak bile bir şey fark etmez, milletvekillerimiz bir yakınının tayiniyle, atamasıyla filan torpil yaparken buraya göz atacak zamanları yoktur,
devletin başına devlet gelecek. ****
üniversitede kolay akademi hakkı.
öğretmen alımlarının hızlandırılması ve atamalarının çoğaltılması.
sevgili devlet*,

artık bir matematik kursuna yazılıp 40 dan farklı rakamlar olduğunun farkına varmanı istiyorum.
tamam profesörsün falan ona bir şey diyemeyiz ama matematik de 40 tan ibaret değil be.

sevgili devlet*,

artık kendine bir çeki düzen ver. biz de bir isveç, avustralya, isviçre olmak istiyoruz.
nedir bu işsizlik, eğitim, sağlık, politika ve sayamadığım onlarca sorun. en yakın zamanda cevabını bekliyorum. adam ol.
(bkz: ne boktan memleket bu)
sevgili devlet,

tam olarak nerede ikamet ediyorsun sen? yıllardır ne ortaya çıkarsın ne bir açıklama yaparsın. ne ayaksın olm sen?
sevgili devlet,
artık uyan gördüğün liderlik ve bencilik üzerine kurulu rüyan kabusa dönüştü.
sayın devlet,

devletin malı deniz yemeyen domuz diyollaa. doğru mu? doğruysa ben domuz mu oldum şimdi durduk yere? töbe töbe allahım.
eyyy devlet;
ösym'ne sahip çık! yandaşları işe sokma, hakedenleri sok. yandaş medyanıda al git! bize herşeyin sadesini ve safını bırak. ondan sonra istediğin kadar otur orada. ha bir de; çalıp çırpma, allah çarpar. günahtır günah! sen günah nedir en iyi bilensin dimi? ondan diyorum. unutmadan, türkiyeyi de satmaktan vazgeç.
sayın yetkililer;

size tek sorum var, dağdaki terörist benden daha mı değerli?
lütfen dediklerinizin hepsini harfiyen yerine getiriniz, 2023 falan bilmem ben, en kısa zamanda, işte o kadar.
teröristlere hümanist insan moduyla yaklaşmayınız, bakın doğulu demiyorum terörist diyorum, lütfen yanlış anlaşılmasın, onlara hak ettiği değeri veriniz, şu allahın cezasını imralı da 5 yıldızlı otelde beslemeyiniz! sırf bu adam için bir günlüğüne idam cezasını getiriniz.
dilinizle değil yüreğinizle konuşunuz. artık belli bir kitleye seslenmekten vazgeçip bir bütün olarak ele alınız halkımızı.
saygılar.
sevgili devlet sen bu yazıyı okurken ben çok uzaklarda olacağım, sorun da o zaten bize hep yabancı olman oturup iki çift laf edemediğimizden anlayamıyorsun bizleri kuru kuru o duyulan işsizlik,açlık diye hep aynı laflar geveleniyor.sonra sen bizi dinlemek istemeyince biz de pankart açıyoruz sonra yiyoruz gazı, copu.la hadi anlasan bizi yenilen coplar amacına ulaşacak biz bir ikimizi feda etmeye razı olduk artık neden? bezdik be devlet bezdik.ama yok sen anlamaktan öte pankart açtık diye hapse attın bizi ,ne zamandır da orda aramızdan bazıları ayıptır, daha hayatının baharındaki elemanları tıktın dama unuttun sonra ,orda bekliyor ana kuzuları.* sonra devletcan biz şimdi çooook olduğumuz için hepimizi üniversiteli yapman zor tabii hak veriyoruz o konuda ama yapacağın sınavı doğru yap da stresimize stres katma bari biz zaten hep tahammül etmeye alıştık yıllarca gireceğimiz sınavları düşünerek yaşadık ona göre eğlendik ona göre dinlendik ama sen de üstüne düşeni yap. zaten sınavı kaldırsan yine dayısı olan yerleşir bu sefer bu olaylar daha da artar p yüzden sınavla devam et bi süre zaten ileride genç nüfus da azalacakmış o yıllarda o boş okulları da huzurevine dönüştürürsün.* biz de sorun çok devlet dert etme sen hele kulak ver de sesimize biz sana dökeriz içimizi haydi sağlıcakla kal.
(bkz: sesimi duyan var mı)
akpli bi milletvekili lys sorularını aşıracaamış doğru mu ? hayır ben girmicem , kardeşlerim için sordum. sonra buna da tatmin olduk dermisiniz ?
ya neden 1 eylülde başlatıyorsunuz öğretmenleri ağustosta falan başlatsaydınız da biraz atanmanın tadını çıkarsaydık be devlet...
ingilizce öğretmenliği mezunu birisini matematikle, matematik mezununu türkçe ile, resim öğretmenliği mezununu coğrafya ile atamanın, " hadi bakıyım bazılarınızın illaki elenmesi lazım deyip, onların aralarından burnuna bezelye sokup kıçından çıkarabilenleri seçeceğiz" demeyle arasında herhangi bir fark var mıdır?
* sevgili devlet, seçimden önce 14 bin bilmem kaç öğretmen atayacam dedin, ne olduda seçimden sonra 6 bin bilmem kaça düşürdün bu atama sayısını? yani doğru bir vaad veremeyecek misin devlet?
politik kaygılarınızdan, ince hesaplarınızdan, soğukkanlı tavırlarınızdan bıktık. biz herkesin tükürdüğünü yalamaya hazırız. sizin tanımladığınız onursuzluk da şerefsizlik de bizim olsun. yeter ki kiminle nerede kim konuşacaksa konuşsun. biz dizlerimizin üstünde yalvarmaya da hazırız. yeter ki söz bitmesin... daha fazla insan ölmeden çözün bu sorunu.

deniz türkali, lale mansur, derya alabora, hacer ansal
dağdan teröristleri temizlemeden, iki kelime bile konuşmayın bölücü çakma aydınlarla.

Arkasına almak istedikleri terörün caydırıcığıyla aylarca bu ülke insanına küfreden, meydan okuyan aşşağılık insan müsveddeeriyle konuşmayın. Şehitlerimizin kanını o kansızlardan sormadan diyalog yollarını açmayın.
terörle mücadelemiz kararlılıkla sürecekse * artan terör olayları nedeniyle bir bir kaldırdığınız savaş uçaklarını buzamana kadar neden beklettiniz. sadece bu operasyonun * başlaması için onlarca şehit mi vermemiz gerekiyordu.

bıçağın kemiğe kadar gelmesi için bunların olması gerekiyorsa bıçağı yok etmek için olması gerekenleri düşünmek, bir savaş durumu bile olmaması noktasında endişe verici.
(bkz: dövlet bize yordum etsin)
asla yazmayacağım yazıdır. anlamaz zaten; hatta okumaz bile. siz de yazmayın.
Yeter amk bu kadar vergi mi olur lan. Vatandaşın üzerinden geçindiğiniz yeter artık.
adam olun biraz fransız mallarını bugunden sonra ülkemize sokmayalım adam yerine koyulmuyorsunuz. yaptırım uygulama zamanı geldi artık.
birde toplayın abicim aydınları dünya çapında tanınan insanlarımız gitsinler fransada soykırım olmamıştır diye demeç verdirin ,çok zor olcağını sanmıyorum sonuçta bizim aydınlarımız ülkesini seven vatandaşlarda aynı zamanda .
varlığın rahatsız edici. yok olman mutluluk!