bugün

(bkz: bu devirde evlenen enayi erkek)
basit sebeplerdir. fakat bu insanlara kızanların sebebi basit değil, gelip karımızı kızımızı sikmesinler diye 'aile babası olabilecek tıynette ve kapasitede olmamak, tırsaklık, eşşek kadar olup baltaya sap olamama ve sığır gibi yaşamak' başarısız gaza getirme çabalarına girer.
Bir koca, bir baba olamayacağını anlamasıdır.
evlendiğin ilk sene herkesin sizden çocuk beklemesi.

kimse kusura bakmasın ben evlensem bile ilk senelerde çocuk olayına girmeyeceğim. evlenipte çocuk yapmazsam laf yemek istemiyorum büyüklerimden.
bekarlık sultanlıktır diye boşa dememişler ayrıca.
evlilik bana göre saçma bir şey.
ne o öyle evlendikten sonra aldığınız mallar yarı yarıya bölüştürülüyor, ayrıca kadın boşandığında nafaka falan isterse işiniz bir erkek olarak sıkıntıya düşüyor. ben kendi paramla aldığım her şeyin tamamen benim olmasını isterim. bu kişi evleneceğim kişide olsa onunla neden bölüşeyim.
bekarlık halinde yapılabilip de, evlilik halinde gerçekleştirilmesi mümkün olmayan veya çok zor olan her türlü durumun doğurduğu sebeplerdir.
insan bulamamasından olabilir.
parası yoktur.
henüz bir tane yetmiyor herhalde.
*beyninin olması.
yalnız olmaktan mutludur. arkadaşları, ailesi ona yetmektedir; kimseye hesap vermek veya kimseden hesap almak istemiyodur. istediğinde gitmek istiyodur mesela ya da yalnız uyumayı seviyodur. hayatını iki kişilik hatta ilerleyen zamanlarda 2+x şeklinde yaşamak istemiyodur.
kisi erkekse penisi kucuk olabilir.