bugün

tek l ile yazıldığından habersiz bir sevgilisi vardır.
bulunduğu takdirde bırakılmaması gereken sevgili. beethoven dinleyen bayan yazarlardan özel mesaj gelsin diye girmedim bu entry valla bak. yok canım hiç öyle olur mu.
dinlemeyi bırak, bir de piyano ile çalıyorsa kaçırılmayası sevgilidir.
bırakın dinlesin .. aşk sadece kağıtlardaki şiirler değil baktığımız bir resim sevdiğimiz bir müziğin içerisinde de gezer. zannımca güzel bir sevgilidir. beethoven bizim görüp de kağıda yansıttıklarımızı dehasıyla müzikalleştirmiştir. tıpkı kulağımıza okunan güzel bir şiir gibi ama söz süz . aşk ın sırrına ermiş gözlerinizi kapayınız dinleyiniz ve beethoven dinleyen sevgili olunuz. *
ya gece olunca içimdeki kurt adam çıkıyo bütün günün sinirini şu sözlüğe boşaltıyorum gibi olucak ama , bu sevgili kategorizasyon mağduru olmuş sevgilidir..

bu memleketteki hemen her okulda ya da dershanede zil sesi olarak beethoven'ın für elise eseri kullanılmıştır..

beethoven da büyük ihtimalle , bilinen en meşhur klasik müzik sanatçısıdır..

o yüzden beethoven dinleyen sevgili tırt ve yüzeysel kalan bi tamlama..

ne zaman dinliyo ? ne amaçla dinliyo ? genel olarak klasik müzik mi dinliyo yani misal konserlere resitallere gidiyo mu , yoksa ortaya karışık dinliyo da , işte bi moonlight sonata'yı da hasbelkader biliyo mu ?

bi insanla sırf beethoven dinliyor ya da dinlediğini iddia ediyor diye beraber olmak , sırf koca memeli diye çıkmakla tamamen eşdeğer benim gözümde..

ama klasik müzik dinleyen sevgili , şayet bi insanı dinlediği müzikten eleştirmek mümkünse , huzur veren sevgilidir.. kendi iç huzuru da vardır.. bütün gün 7/24 oturup wagner , mozart ,haydn dinlemez ama en azından hatrı sayılır parçaları bilir..

marc temizlik ürününün ya da aala luna aaala luna gibi bi reklam müziğinin aslında hepsinin klasik müzikten geldiğini bilir..

bestekarların hayat hikayeleriyl ilgili hafif bilgi sahibidir.. şartlar el verse evine ilk iş , şömine ve uzun yeşil perdeler taktırıcaktır.. yağmur yağarken sadece chopin'i dinler..

yani günlük hayatın karmaşasından mümkün mertebe kendini uzak tutmuş , bi köşede kendi halinde yaşayan , piyasaya düşmemiş sevgilidir..

keşke böyle kolay olsa işte bi kaç dandik zevkten kişilik analizi yapmak oysa değil..

ama çok kişisel olarak biri bana sorsa , nasıl bi sevgili istersin yaz diye , sevişirken chopin ve barry white dinlemek istesin , en sevdiği tatlı kemalpaşa tatlısı olsun , en beğendiği kitap da , ses ve öfke olsun derim..

tabii ne biri bana soruyor böyle bişi , ne de bu 2-3 anketimsi soru bi sevgiliyi tanımlamaya yetiyor..

ama bethofın bi tanedir.. lüle saçlarına kurban..
beethoven ın nesini dinliyor bu sevgili?, diye sorasımızın geldiği bir sevgilidir. op.1´le 25 arasındakiler dinliyorsa, mutlaka mozart´ta dinliyordur, yok ondan sonra 7.senfoni civarlarına kadar dinliyorsa, gerçek bir beethoven hayranıdır, 8.senfoni ve yukarısını dinliyorsa, hele bir de son yaylı dörtlülerini falan dinliyorsa, bir de onları anlıyorsa, büyük ihtimalle yakında keçileri kaçırabilecek bir sevgilidir.
(bkz: moonlight sonata) iyidir.
5. senfoniyi yüksek sesle dinliyorsa az uzak durulması gereken sevgili olabilir o an için.
temkinli olmakta fayda var.

edit: 9, 5 oldu doğal olarak. zira 9 çok masumdu. hafıza işte.
Bu devirde bulunmayandır. Bizimkiler ancak Müslüm gürses dinlesin erkekse, kızsa da gitsin demet akalın... sevgililik mertebesini geçersek beethoven dinleyen kısmı benim. Şimdi de aklıma Septet geldi. * bilir misiniz Septet ini? Erken dönem eserlerinden. Beethoven iyidir, coşkuludur, hırçındır, erken dönem eserleri Mozart a benzer Septet dahil.
Başımın tacıdır.
türkiye'ye gelince konserine gitmek istiyorsa dinlememesi daha yerinde olan sevgilidir.
şurda yazılanları görünce kendimi bir şey sandım valla. bulunamayan falan değiliz kardeşim. siz doğru zamanda doğru yerde doğru şekilde olamıyorsanız bu tür insanlar olarak bizim suçumuz ne?

ayrıca müslüm gürses babamıza laf atan biri var üstte eshefle kınadığım.
müslüm baba da dinleriz chopin de. tek dinleyemediğimiz tür serdar ortaç-demet akalın-lady gaga türüdür.
(bkz: beethoven senfoni no 7)