bugün

pek bir zorluğu yoktur. öğrencileri dizer yoklamayı alır ve sonra keyfine bakar bu kadar basit.
Spor parasini toplamaya calismaktir. Baskada bir zorlugu yoktur.
Öğretmenler içinde en rahatıdır. Performans, yazılı okumaz, iki derste anlattığı ders en fazla on dakikadır.
en zor yonu eşofmanla okula sabah 10 da gelip karizmatik rahat hareketlerle çocuklara topu verip kendisi içeride kahvesini içer.
( ne zorluğu be şaka mısınız, en rahat öğretmenliktir.)
basketbol veya voleybol takımına adam toplamaktır. futbolda kolay olsa da bu branşlarda adam bulmak zor.
Maaşı atm'den çekerken uğraştırması.
müfredatı takip etme zorunluluğu olsa çok fazla zorluğu olurdu. zira bütün beyni organik kimya, türev, sindirim sistemi ile dolu olan öğrenciye atletizim koşu kulvarının genişliğini veya basketbol 3 sayı çizgisinin potaya uzaklığını öğretmek kolay olmayacaktır.
Lise de son anda sinav yapiyorum dedigi icin arkadasimdan dayak yiyen beden ogretmeni hocam vardi. Sanirim onun icin en zoru buydu. Saglam dovdu dovduler.
işleri çok zordur. Sabah akşam top oynat çocuklara gerçekten insanı çok zorlar.
2 türlü öğretmen vardır 1 si yoklamayı alır dersin geri kalanını top verip oynayın der kimiside cirit atma okçuluk güreş gibi faaliyetleri öğrenciye gösterip öğrencinin hangi spora yatkın olduğunu ölçer.
Öğrenciler genelikle ilk öğretmeni sever.
Bizim zamanımızda erkekleri sahaya gönderir futbol oynatırdı. Kızlara da top verir serbestsiniz derdi. Kendiside yoklamayı alır bahçede çay içerdi. Bayağı zor olsa gerek.
resmi günlerde takım elbise yada etek giymek olabilir.
Haşşoortman altından pipiyi gizlemek.

Ya da şortlu, taytlı, taze memeli genç kızları görünce mi belirginleşiyor bilmiyorum.

Bizler genç ve ateşli kızlardık ve bakmamaya çalıştık ama gerçek hep gözümüzün önündeydi.
Bedeni olarak anılmaları mesleklerinin tek zorluğudur. Kendilerini beden ticareti yapıyor veyahut beden sattıkları iddiasının tüm koridorlarda yankılanması oldukça ağırdır .

(bkz: bedenci)
23 nisan veya 19 mayısta çocuklara tören yürüyüşünü,hareketlerini göstermek.
evi yerine öğretmenler odasında yatmak.
ulan harbi zormuş heeee.
lisedeyken beden hocamla bu konuyu konuşmuştum.
okuması zevkli olduğu kadar zor, öğretmenliği sıkıntısız demişti. haklıdır herhalde

edit ; he birde atanması var tabii. en zor atanılan öğretmen branşıdır.
bunlarda dişçiler gibi takıntılılardır. Bedencisin işte artistliğin kime?
can sıkıntısı.

o kadar boş vaktim olsa benim de canım sıkılırdı.
(bkz: first world problems)
ele çivi batması, merdivenden düşme...

bizim zamanda beden eğitimi öğretmeni tadilat işlerini yapıyordu, adam aklıma geldiğinde elinde çekiç oluyor illa kafamdaki figürde.
Bildiğim kadarıyla en büyük zorluk atanamamak. 35 yaşındaki hocam hala atanamayan arkadaşlarım var dediğinde benim için bu meslek ölmüştü.
zorlukları sıraya dizmektir onda da bişey yok.
Tek zorluğu eşofman getirmeyen çocukları yok yazmaktır. Çok zor olduğunuda düşünmüyorum bir dönem boyunca erinmeden her beden dersi bu eşofman getirmeyenleri yok yazması ona zevk veriyor anlaşılan.
(bkz: yok ki)