bugün

insanların suratına nasıl bakacağı belirsiz olan yüzsüz mahlûkattır.
Arda turan olmaktır. Evet.
12 ay tuvalet temizleyip vatan kurtardım sanan zihniyetin beyanı.

Edit: Aynı zamanda vatanı için tek yararlı hadisenin askerlik yapmak olduğunu zanneder bu tip insanlar.
en fazla lise mezunu olan birinin beyanı.
sigara izmariti toplamak adamlıksa ben adam değilim kardeş. sanırsın er değilde bordo bereli. adam değil beyefendi olarak gezeceğim ben ;)
21 gün bile gitmeden bedelli yaptım. adamım diye geziyorum. ihtiyacın varsa beraber gezelim adam muamelesi görürsün bu sayede. en azından adamlığı bedelli askerlikle izah etmemen gerektiğini anlarsın. zihnini açarım.
Şimdi bunlar 1 hafta birliği tanımakla geçecek daha sonra izinler falan verilir pazar günleri. Ee bunlar nöbet tutmaya gitmeden terhis alacaklar. Vay be daha arkadaşları tanımadan bitti askerlik. eve yolculuk.
Uzun dönem yaparak istatistiksel bir rakama dönüşüp gezememekten iyi olduğunun hepiniz farkındasınız.
vatan hainliğidir deyip kanunu getirmek gibi bi şeydir.
Boşuna adamlık falan diye bahsetmeyin ya da para verip vatani görevden kaytarıyorum bunu nasıl sempatik gösterebilirim çabasına girmeyin. Daha 20 gün askerlik bile yapamayıp onu bile yerler belli olana kadar parasını verdik 21 gün çok gereksiz diye kurtarma peşindeydiniz. Evet askerlikte bir çok şey mantıksız ama nasıl mantıksız ben anlatayım size,
Eğer tek davranış olarak düşünürsen, bireysel hareket olarak düşünürsen, sadece bir durum üzerinden değerlendirirsen zerre mantık bulamazsın. Askerde mantık her işin neden sonuç ilişkisini gösterir. Yani yapılan her iş yapılması gerektiği için değil bir çok şeyle bağlantılı olduğu için yapılır.