sopa garibi insandır. özellikle devlet dairelerinde boy veren bu tipler, hayatını asalak bir şekilde devam ettirmeyi kendine görev bilmiştir. yüzünün yumuşaklığından donunun ıslağı kurumayan tipin yardakçısıdır. hay götü sikilesice.
insan demeye bin şahit lazım lafını hak eden insan müsveddesidir.
two and a half man'deki alan harper olduğundan şüphelendiğim insan.
ne yazık ki fazlaca tanıdığım insandır.
otobüste dağıtılan ''taç'' bisküviden alabildiği kadar çok almak için 12 saatlik yolu kendine zehir eden insan modelidir.
o kadar üşengecim ki ona bile giremem. amaan.
bu tarz insanların gizli bir topluluğu falan varsa eğer, böyle dernek mi desem artık çete mi desem, öyle bişeyleri varsa bunlar toplantılarında kesinlikle benim hayatımı sömürme kararları falan alıyorlar abi. eminim.

bir paket sigara yarım saat içerisinde nasıl bitirilir abi. hayır herkesin de sigarası olduğu halde bu nasıl yapılır ya.
biri içiyor fosur fosur, biri suratıma baka baka kulak arkası yapıyor "eki eki" diye gülüyor.
sırf tipine aldanıp uzak dursunlar diye bir kere canım camel soft u alıp pall mall paketine koydum.
işte adamların hakikaten bedava mezar bulsa içine girecek insanlar olduğuna o noktada emin oldum zaten.
o da bitti. o da bitti lanetler olsun.

lan! yeter lan!
ömrümü yediniz ömrümü. iliğimi kemiğimi sömürdünüz.
istanbuldaki mezar fiyatlarından haberdardır, gündemi takip etmektedir, mağaza açılışlarında, bedava otobüse binerken görülmesi muhtemel olan insan türüdür.
hayatını bedava yaşamak için uğraşan her şeyi ama herşeyi bedava yaşamaya çalışan sefil yada tabiri caiz ise sefil yaratıklar.
(bkz: alan harper)