bugün

sırf "bedava" kelimesini içerdiği için şahsi siyasi fikirlerini, düşüncelerini çöpe atarak, "olsun hiç olmazsa ev toplarken eşya sararız" "fazla mal göz çıkarmaz" "sobada yakarız" "sadece spor sayfasına bakarız" vs mantıklarıyla yapılan eylemdir.
mantığı hiç değişmeyen eylemdir.

(bkz: bedava dağıtılıyor diye x gazetesi almak)
geçenlerde bir şakirt bozuntusu ile tartışmama neden olan olay. neymiş efendim bedava dağıtılmıyormuş. bu uyuzlar konu komşusuda nasiplensin diye onları abone yapıyor, parasını kendileri ödüyormuş. ne farketti ben anlamadım. ondan sonra türkiyenin en çok satan gazetesiyim diye böbürleniyorlar.
(bkz: bedava mezar bulsa içine girmek)
son derece mantıklı bir harekettir. zaman gazetesinin basıldığı kağıt, dünyada ilk ve tek yağ, su, çay vb. yemek esnasında oluşabilecek lekeleri, halıya geçirmeyen yapıya sahiptir. sofra bezlerinden daha hijyenik ve sağlıklıdır. bedava olması hasebiyle yemeklerden sonra birkerede toplanıp çöpe gönderilebilir, zahmetsizdir. boya badana işlerinde de zaman gazetesini yere sermek suretiyle oluşabilecek bütün kazaların önüne geçebilirsiniz.
beslenilen köpeğin tuvalet alışkanlığı banyoda gazete üzerine yapmak olduğundan, kaçırılmayacak fırsattır.aynı şey, ankara metrosu içinde dağıtılan ankara gazetesindede uygulanır.
(bkz: su geçirmeyen kağıt)
kyk uludağ öğrenci yurdunda sürekli yaptığım olaydır. çok hoş olur. odada sofra örtüsü olarak çok işe yaradığından çoğu kişi kapış kapış almaktadır. o gazeteleri oraya bedava koyan zihniyet de ''gazeteler kapış kapış gidiyor herkesi şakirt yapacaz kihh kihh!'' diye sevinsin dursun.
* (bkz: bedava yarrak bulsa üzerine oturmak)*
Para verenler enayi o zaman diyesim geldi.
acaba ingiltere'deki "time" gazetesi de bedava mıdır diye düşündüren husus.
bedava bulundu diye uyuşturucuya başlamak ile aynı şeydir.

ikisi de beyninizi uyuşturur.
bir kişiyi daha zehirlememeleri için alınan rakı altı sofrabezisi.
(bkz: beleşçilik)
Türk insanı her yerde aynıdır.
Beleş domuz eti dağıtılsa koşar gider alır ama yer mi bilinmez.
bedava dagıtıldığından haberim yoktu hemen başvurayım piknikte mangal yakarken ve yere kilimin altına serecek olarak gazete lazım oluyor bi işe yarar bare...
evdeki köpeğin tuvaletine günlük temiz gazete sermek amacıyla alınan gazetedir. *