bugün

bu tür başlıkları çok eleştirmeme rağmen bugün otobüste gördüğüm ve duyduğum olaydan sonra açmaya karar verdiğim konudur. olay şöyledir; başı açık bir teyze otobüse biner 50 li yaşlarda, iki şakirt bakar ve yüzünü döner, 5 dakika sonra türbanlı bir arkadaş biner 20 li yaşlarda ve kalkıp yer verirler ikisi birden. çok normaldir ama teyze bindiğindeki '' olm kalksana, ne kalkıcam lan baksana nasıl dolaşıyor'' lafı iğrençtir. daha sokakta başı açık kapalı diye davranan insanlar varken bu açılımlar sorunlar nasıl çözülür, takdir yazarlarındır.
kapalı diye hor görülen kadınlarımıza yapılan benzeri hareketten daha kötü bi fiil değildir.

not:inançsızım
allah inancı bu ise, korkusu, lanet okuduğum şakirt'tir.
(bkz: gecmis zaman olur ki)

şakirt: kuran talebesi.

geçen gün otobüste gidiyorum tıklım tıklım bayanın birisi böyle başı açık falan yer ister gibi yaklaştı "ben sana yer vermem sayın başı açık bayan" bakışı fırlattım o da anladı olacak ki uzaklaştı hemen. sonra gayet başı kapalı ve müslüman olduğunu düşündüğüm bir hanıma ok gibi fırlayıp yerimi verdim. tam teşekkür edecekti ki işaret parmağımla dudaklarını kapayıp "şşş gerek yok böyle şeylere" dedim. gülüştük burdan nereye gidiyorsun dedi, dedim yeşil'e doğru geçeceğim önce bi iki namaz çakarım üzerine de bi ney dinlerim falan işin yoksa gel dedim sana yasin okurum falan derken bizim eve geldik şimdi yanımda el ele yasin okuyacağız...
adamın telvesi dir.