bugün

hala akıl erdiremediğim sorunsaldır...

ilişki içerisindeyken ben başka insanlarla tanışamam mı yani şimdi ? Arkadaşlarımla sohbet edemez miyim ?

Hayır yani gidip birisiyle mi yattım ya da duygusal bir şeyler mi yaşadım da aldatılmak olarak sayılıyor bu olay ?

Birisi bi şeyler merak etmiş, sormuş bence cevap vermişim yani...
aldatmayı salt seks ve buluşmaya indirenlerin beyinlerinin alamayacağı husus.

aldatmak bir eylem olduğu kadar karakter meselesidir de. sen o basitliği gösterdikten sonra ister biriyle yat ister biriyle görüş ya da ister konuş hiçbir şey farketmiyor.

Edit: yazarın belirttiği eş dost ile konuşmak tabi ki aldatmak falan değildir. Fakat hiçbir bağı olmayan, hiçbir arkadaşlığı olmayan insanlarla konuşmak farklı bir şeydir.

Bağdan bahsettiğim dolmuşta para uzatan insanla konuşmak değil, özellikle birisiyle/birileriyle konuşmaktır. Anlamak istediğiniz gibi anlamayın.
Hiçbir bağı olmayan iki insanın konuşması farklı bir durum, aldatma sayılabilir imiş.

Dolmuşta biri para üzerini uzatıp teşekkür ettiğinizde sevgilinizi aldatıyorsunuz demektir. Bir de gülümsediyseniz idam edilmelisiniz.

Bu kadar sığ olmayın, isteyen istediğiyle konuşsun. Aldatmak isteyen her ortamda yapar zaten. insanları bunaltmayın.

Güvenmiyorsanız da ilişkiye kalkışmayın onu da mı ben diyeyim.
git tanış. ama sevgiline bahset. ben böyle böyle biri ile tanıştım çok iyi kız ya da çocuk vs. bi gün sizi de tanıştırayım de. kız ya da çocuk bi görsün nasıl muhabbet dönüyor, bunlar nerede buluşuyor, samimiyetin dozu ne? rahatsız olursa söyler, rahatsız olunacak bi şey yoksa kendisi de psikopat değilse neden aldatmış olacaksın?

zaten bi süre sonra konuşacak konu kalmayacak. siz birbirinizin hatalarını cımbızlayacaksınız. üçüncü kişiler, arkadaşlar, dostlar her zaman iyidir.
Karşı tarafın sizinle ilgilendiğini sezdiğiniz andan itibaren konuşmaya devam ediyorsanız bu aldatmadır.