bugün

eğer başkalar aynı kişiyse sevgili olmaya ramak kalmıştır. başkalar başkaysa eğer kötü bi durum.
başkalarının da seni sevmesi seni mutlu eder. gaz verir insana ha demek ki bir albenim var ki benden de hoşlanılabiliyor diye düşündürür ve sen duygularını daha kolay açabilirsin böyle bir durumda.
(bkz: sen başkasın)
aşkın kanunudur. hayat üçgenidir.
(bkz: onu sevenle alay eden kız)*
birini sevmek başka birinin üzülmesi demektir. çünkü kalp her zaman imkansızı sever sevildiğini değil.
içler acısı durumdur. bir tarafı üzmeden konuyu kapama derdine düşülürken, bir yandan kendi derdine yanmayla sonuçlanandır.
birine olayı kabul ettirme, diğerine duyguları açıklama çabasıyla geçen günler ortaya çıkaran durumdur.
başka birine yapacaklarınızı, söyleyeceklerinizi bir başkası tarafından duymaktır.
kötü bi durumdur bir tarafta kalbi kırılmaması gereken biri, diğer tarafda kalbinin başka birinde olması kafa karıştırıcı tribe sokan bir durumdur
sevdiğim başka sevenim başka durumudur.
(bkz: düşler sokağı)
feridun düzağaç'ın bir şarkısında da geçen sevdiğim başka sevenim başka durumudur.
(bkz: birbirini düşünürken başkalarıyla sevişen insanlar)
ve hemen ardından ahlak kavramını eleştirip, gurup seksi savunmak........
benim beğeneni ben beğenmem, benim beğendiğim ise beni beğenmez.

yoksa ben zurna mıyım he durumu. allan belası.
Benim kanayan dizlerim yoktu hayatta bir tek
Benimde kanattıklarım vardı elbet
Ezdiğim kumlar
Ve geçtiğim yollar hala gölgemi taşıyorlar...*
daha güzel anlatılamazdı herhalde. sizin canınızı biri yakarken sizde bir başkasını yakarsınız. keşke sizde onu sevebilseniz ama olmuyor.
sevilen başkası da başka birini seviyorsa başkasını severken başkası tarafından sevilen kişinin durumu zordur.

(bkz: lopita)