bugün

yusuf ziya özcanın anlattıklarına göre başbakanın yabancı dil bilmediği için yaşadığı hissiyattır. vecize mi gaf mı karar veremediğimiz durum. utanılacak onca şey varken...

-Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, Türkiye'nin Cumhuriyet tarihi boyunca başarısız olduğu konulardan birinin yabancı dil eğitimi olduğunu söyleyerek, "Bunu derhal çözmemiz lazım. Kaç paramız giderse gitsin hiç önemli değil. Şimdi ben bu hususu Başbakanımıza da bahsettim. Oda dedi ki -Hocam ne düşünüyorsan arkandayım. Ben de bilmiyorum ve çok utanıyorum. Bütün çocuklarım konuşuyor ben konuşamıyorum dedi. Yani Başbakan'ın bile içini sızlatan bir konu" dedi.

http://www.turkhaberler.n...sDetail.php?NewsID=189469
(bkz: başın öne eğilmesin aldırma gönül)
başbakandan çok patlak fermuar'a koyan hadise. her şeyi geçtim de insan "just a moment please" i nasıl bilmez ya. tü allah seni...
üniversitede bu eğitimi versenizde kimseye bir faydası olmaz.
ağaç yaşken eğilir atasözünü göz önünde bulundurarak 6 yaşında bu eğitimin verilmesi lazımdır.
biz herhangi bin liralık ortalama bir iş bulabilmek için bile en az 2 yabancı dil öğrenmek için bir tarafımız parçalarken başbakanın yabancı dil bilmemeside manidardır. bunu eksiklik kabul edebilmeside bir erdemdir.
(bkz: don t worry be happy mr president)
(bkz: başbakanın utanabiliyor olması) * *
haklıdır. yabancı dili bir çözsek işsizlik azalacak, ekonomi düzelecek, terör bitecek, demokrasi gelecek vs vs. durumdur. en önemli konumuzdur yani.
(bkz: deme yav)