ilkokul öğretmenlerinin, dersleri iyi olan öğrencilerin sömestir ve yıl sonu karnelerine yazdığı kalıplaşmış nottur.
Özellikle ilkokul öğrencilerinin karnelerinde kalıplaşmış bir yorumdur. cünlenin sonuu da üç nokta süslemektedir.
öğretmenlerin klişe sözü.
aahhh ahhh hey gidi günler heyy. ilkokul hocalarının sıklıkla kullandığı cümledir. o yıllar takdir yada teşekkür almayanı döverlerdir çünkü bol keseden not verir elleri öpülesi öğretmenlerimiz...sonra liseye başlarsınız duymaz olursunuz bu tarz cümleleri "tembel" dediklerini işitirsiniz size her dediklerinde bi kez daha vurulursunuz siz...özlersiniz ilk okul yıllarınızı elleri öpülesi nur yüzlü hocalarınızı özlersiniz...sonra alışırsınız tabi bu duruma doğru söze ne denir ki?
ilkokul öğretmenlerinin karnelerin yorum kısımlarına yazdığı klişe sözdür. ben öğretmen olsam kaşe çıkartır, her karneye basarım.
-aysel ağzıma sıçtın, beni aldattın, üç tane sevgiliyi aynı anda idare etmene karşı hiç çaktırmadın. bunu öğrendiğim gün bana ''ama sen benim ilk aşkımdın'' dedin. ve ekledin sen benim ilkimdin sonum olacaksın dedin ve sonum oldun.
-kamil bu duygusal konuşmandan ötürü yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.
-ne demek aysel zikilmiş dötün davası yapılmaz artık...seni kutluyorum ve başarılarının devamını dilerim...
-ne öyle veda konuşması gibi ayrıldık mı?
-ne yapaydım yaprağım bir de plaket mi takaydım...ayrılmadan önce bi yolluk mu yapaydım alla alla...