bugün

annelerin devamlı onları örnek göstermesi sonucu evdekı kızılca kıyametin kopma sebebidir.
(bkz: seni bulacam oğlum)
her zaman ve her yerde olan çocuk türüdür.
bunları napmalıyız ? yok etmeliyiz eğer ailemiz bunları kullanıyorsa ...
''allah canlarını alsa da kurtulsak'' dediğimiz zeki, ahlaklı, çalışkan, dürüst, saygılı, neşeli komşu çocuklarıdır. *
tüm yaramaz,işe yaramaz, serseri, rospik vb. komşu çocuklarının arasından özenle ve cımbızla çekip çıkarılan, her sabah, öğle ve akşam yemeklerinin burnumuzdan gelmesine sebep olan, kendisiyle kıyaslandığımız doktor, mühendis, astronot, mimar vb. çocuklardır. neymiş efendim hiç kavgaya karışmazlarmış da, sünnet de pipileri bile acımazmış da, sınıflarını 2şer 2şer geçerlermiş de, her şirket onları almak için sıraya girmişler de, ne mühendisler doktorlar istermiş onları da. lanet olsun hepsine.
aile bireyleri tarafından sürekli olarak örnek gösterilirler. bu şekilde yıldırma, bıktırma politikaları son hızla devam ettirilir. adama kafaları yedirtir maazallah. falan falan. kanımca, ebeveynlerin hatalı davranışlarına en güzel örnektir bu.

(bkz: ebeveynlerin hatalı davranışları)
aile bireyleri tarafindan ornek gosterilen ama hicbir basarisi olmayan cocuklardir.ornek gosteren ailenin cocuklari tarafindan nefret edilen cocuklardir.
universitedeki bir hocamin anisi uzerinden anlatmak istedigim cocuktur.

hoca 5 yil ingiltere' de kalip makina muhendisligi' nin isi-enerji kolunun akiskanlar mekanigi, termodinamik ve isi transferi alt kollarinda doktorasini yapip; ulkeye kesin donus yapmistir. bu doktorayi da meb' in vermis oldugu burs ile yapmistir. o sene yurt disina isi-enerji alaninda bir kisi gonderilmistir ve o kisi de bizim hocadir. kesin donusten bir kac ay sonra hoca annesi ile evde otururken komsu teyze gelir ve oglunun ingiltere' ye 3 aylik bir staja gittigini soyler. komsu teyze evden ayilir ayrilmaz hocanin annesi:

-gordun mu bak cocugu; ingiltere' ye gitmis staja, der.

bunu duyan hoca evden bir hisimla firlar ve kafasini vuracak yeteri buyuklukte bir tas aramak uzere isparta' nin kirac topraklarinda kosmaya baslar...

vel hasil kelam; siz ne yaparsaniz yapin, komsunun cocuklari her zaman icin sizden daha basarilidir.
bazıları başarıdan başarıya koşmanın yanında uzun atlama, 3 adım atlama gibi diğer atletizm branşlarınıda layıkıyla yerine getiren komşu çocuklarıdır. bunun diğer ve daha can sıkıcı bir versiyonu da inek olmak konusunda birinciliği kimseye bırakmayan bir kuzeninizin hatta kuzenlerinizin oluşudur. zaten istediğiniz istikamette şekillenmyen bir hayatınız vardır ve sürekli bir emsal olarak sunulur bu garip canlılar size. anneler bu konunun çıkış noktası ve uzmanlarıdırlar. ah o anneler ki bilmeden de olsa yavrularını bir korkak ve de beceriksiz olacak şekilde yetiştirirler.
annelerin, çocuklarını devamlı kıyasladıkları ve onlara örnek verdikleri insan. çocuklar da ister istemez, komşu çocuklarına gıcık oluyorlar. anneler, lütfen yapmayın bunu. kardeşi kardeşe düşürmeyin. *
belki de hiç tanımadıkları kişilerden düzenli olarak küfür yerler.
apartmanın gururudur aslın da onlar.su faturaları olsun elektrik yada doğalgaz faturaları olsun onlara hesaplatılır."evladım fazla gelmş bu ay bir hata olmasın bir bak hele"-"tamam ayşe teyzeciğim sen dert etme ".biz ise faturalar da ayşe teyzenin fuat amca nın ismini arayanlarız...***
anne azarına, baba dayağına, kendini hiç hissetmene sebep olan insan profilidir.
(bkz: mazlumu getirin).
hepsi gelecekte müdür falan olur, bizde temizlikçi. benimkisi böyle diyordu. olmadı tabi.
(bkz: ilalemin kızanları zihir zihir)

(bkz: elalemin çocukları zehir gibi)
tenhada kıstırmak istediğim kişidir.
bide bunların anneleri vardır, hiç susmazlar hep bebelerinin başarılarından bahsederler.
- bak deniz, karşı komşunun oğlu mühendisliği kazanmış.
+ ...
- kapıcının kızı da tıpı kazanmış.
+ ...
- emine teyzenin fen lisesinde okuyan oğlu var ya, iiiitüüü'yü kazanmış.
+ ...
- fikriye teyzenin kızı da erasmus'la finlandiya'ya gitmiş.
+ ...

(bkz: söyleyecek bir şey bulamamak)
(bkz: başarıdan başarıya koşan komşu çocukları)
(bkz: orospu çocukları)**
"nerde ultra zeki kapıcı çocuğu var beni bulur." denilmesine sebebiyet veren sinir mi sinir çocuklardır. nerden geliyosunuz arkadaş anlamıyorum ya. komşunun çocuğunun yaptığı kötü * bir davranış örnek verildiğinde ise, "milletin çocuğu beni ilgilendirmez." cevabı alınıp yine itinayla göt olunur. bu anneleri ve komşuları anlamak zor.
(bkz: einsteinlarla komşu olmak)
temcit pilavı gibi sürekli başaralarının önünüze sürüldüğü çocuklardır. o çocukları karantinaya almak lazımdır.
(bkz: komşunun çocuğunu evlat edin sen de kurtul ben de) * *
anne babaların, çocuklarının başarısızlıklarından %90 sorumlu olduklarını kabullenemeyip sağdan soldan bulup getirip çocukların gözüne soktukları örneklerdir. olmaz olsundurlar. bazıları hakkaten mide bulandıran annelere sahiptir.
en başarılısı olarak diğer komşu çocuklarını çatır çatır sikebileceğiniz durumdur. kimse gelip de validenizin yanında hava atamaz, kadıncağızın başı hep diktir.

evet ulan ben de onlardan biriydim. çatır çatır siktim komşu çocuklarının kafasını. pişman mıyım? hayır. bir daha olsa bir daha yaparım. ailemden ders yüzünden fırça yemedim, komşu teyzelerin müthiş övgülerine mazhar oldum. daha ne yahu? ne diye benden daha başarılılarının olmasına izin vereyim ki değil mi ama?