bugün

Kalaşnikof mermisi verilip evine gönderilmesi icap eder. Bayram ruhunu yaşayalım yaşatalım çocuğun kürdü türkü olmaz.
çocuktur.
"normal çocuklardan farkı ne?" diye düşündüren başlık.
çocuktur, çocuk.
kürtlerden ziyade bizim burda daha çok o işi çingenler yapıyorlar ama ben kapıyı açmıyorum tabiki de. ulan kendime para zor ayırıyorum bi de bunlara mı verecektim aq.
zaten gelen çocuğa kürtsün türksün diye sormak ahmakca olduğu için, kapıya gelen her çocuğu allah misafiri olarak kabul edip şekeri verilir, bayramı kutlanır, gönderilir..
her bayram olduğu gibi bu bayram da insanların kapısını aşındıran çocuklardır.

bakamayacaksan, el kapısına yollayacaksan yapma kardeşim. yazık değil mi bu çocuklara potansiyel toplum düşmanı ve terörist olarak yetişiyorlar.
para vermeyince dövlet bize bakmiyir der. evet.
bayramın paylaşmak demek olduğunu hatırlatan çocuktur. Bi bayram şekeri vermekten imtina ediyorsan şayet, o şekerleri al da götüne sok dedirten çocuktur aynı zamanda...
Çocuktur o ya . günahsızdır ayırt etmeden sevindirilmeleri icap eder .
bayram günü bazı aptallara dert olmuş çocuktur. cocukların ırkları yoktur... cocukların önyargıları yoktur sadece bizim gunden gune yitirdigimiz sevgi ve kardeşlikleri vardır.
(bkz: bu çocuk olmamış)
bu sene bu soruna kesin çözüm bulunmuştur.
(bkz: kürt çocuklarına bozuk şeker vermek)
Şeker veya bir miktar para verilip yollanması gereken çocuktur.

Diğer çocuklardan da bir farkı yoktur.
Sabahın köründe yine zili calmislardir. Ama bu kez yanlarında suriyeli picler de vardı.
Tabi hepsini siktir ettim kapıdan.

Amk başka Ortadogulu var mı ülkeye sokacaginiz. Yakında iranlisi afgani falan da gelir kapıya.
olurda para verme gafletinde bulunmayin sonra tekrar geliyorlar. sanki her seferinde para vereceksiniz...
diger cocuklardan hic bir farki olmayan bir cocuktur. geldigi zaman para veremezsen seker ver, en bayatlarindan ama, sert olsun. cocuk icin degil, o cocuk senin kafana o sekeri attiginda canin yansin diye. daha ne kadar nefrete bulanacaksiniz bakalim.
Çocuk olduğu için tatlı bir insandır. Malesef çocuklara kıyamıyorum. Hepsi canım.
Ben:Aa canım benim al bakalım şeker.
O: abla para yok mu
Ben: aa ne kadar şekersin kaç yaşındasın
O: abla pa-
Ben: maşşallah çok tatlısın hadi iyi bayramlaaar.(kapı kapanır)
arkanızı dönerseniz evinizi soyacak velettir. siyanürlü şeker verin.