bugün

(bkz: allah bizi bülent ersoy a bağışlasın)
herkesin smokin giydiği bir davete takım elbise ile gitmek gibi bir görgüsüzlüktür. denize elbise ile girmek de görgüsüzlükdür. ya da yazın sıcakda çarşafla gezmekde görgüsüzlüktür. milyonlarca kez karşı cinsle el sıkışıpda aklına cinsellik gelmeyen insanları zehrinizle kirletmeyin.
el uzattığı için dua edilmesi gerekirken görgüsüz ilan edilen erkek.
(bkz: yok artik daha neler)
görgü kurallarini bilmeyen görgüsüz erkek.

yeni tanisilan bayanla ;

* el uzatilir , uzatilan el havada birakilmaz.bay önce elini uzatirsa bayanin elini uzatmasi kacinilmaz olacaktirki avuc ici kullanilmadan , parmak vasitasi ile bayani bas parmagi harici parmaklarina dokunulur.

* el uzatilinca sap sup öpülmez.eger ki hanimefendi size yanagini uzatirsa sizde nazikce yanaginizi onun yanagina deydirin dudak temasi yapmadan öpücük atarsiniz.
el uzatmanın da görgüsüzlüğü mü olurmuş canım denilesi. ayrıca neden kadın el uzatınca erkeğe asılmış sayılmıyor. neden o zaman insanlık ölmüyor.*
40-50 yasini asip hala evlemememis bayanlarin gorgusuzluk olarak adlandirabilecegi bir harekketir kanimca, zira elini her uzatani kendine asiliyor zannetmektedir . o yuzden temkinli olmakda fayda vardir, durumu kurtarmak icin ise elini opup basiniza koymak faydali olabilir .
atlılar atlılar kızıl atlılar, atları rüzgar kanatlılar, atları rüzgar kanat, atları rüzgar, atları at. rüzgar kanatlı atlılar gibi geçti hayat! vay vay vay vaay, biz kimlerin eline düşmüşüz de haberimiz yokmuş vay vay vay vaay.

görgüsüzlük olmuş insanlığın, aydınlığın adı.

elimi uzattım, merhaba ablacım dedim diye şimdi ben görgüsüz, tecavüzcü, namussuz mu oluyorum yani haa?
o kadın kirlenmiş mi oluyor haa? iran mı ki, arabistan mı ki burası ben elimi uzatmayım sevdiğim tanıdığım bir kadına? ya da tanımayı geç ulan, okulda yeni tanıştığım bi kadının elini sıktım diye o günahkar mı oluyor, ben cehennemlik mi oluyorum laan?

al sana akp politikası, al sana akp zihniyeti, al sana madımak zihniyeti tepe tepe kullan, turşusunu kur!

ben diyorum ki, öz kuzeni sırf erkek diye, öz kuzenine elini uzatmayan kadınlar var. bu hangi kitapta yazıyor sorarım sizlere, hangi kanun da yazıyor bu sorarım!

aydınlığın, centilmenliğin, insanlığın adı görgüsüzlük olmuş, hayvanlık, namussuzluk olmuş, günahkarlık olmuş vay vay vaaay...

bizlere centilmenlik dersi verenlere bakın helee, insan yakıyorlar diri diri insaaaan!
etrafta buna şahit olup hakettiği tepkiyi göstermemek de aynı derecede suçtur.