bugün

MHP Adana il başkanı ahmet erdoğan, büyükşehir'de iyice düğümlenen seçim sonuçlarıyla ilgili konuşmasında, özellikle akp tarafından kaos ortamı yaratılmasının amaçlandığını belirterek:

"Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Adana'yı her ne olursa olsun istiyorum; talimatından sonra AKP'nin yereldeki uzantıları, vekilleri, seçim sürecini kaos ortamına sokma çalışmalarına hız verdi. Ne pahasına olursa olsun, seçimin sonucunun iptal edilmesi yönünde olmadık oyunlar peşinde koşuyorlar. Özellikle bana göre en çok önemli olan Seyhan 4'ncü bölgenin itirazla yeniden sayımı yapılacak. Biz, MHP il Başkanlığı olarak seçim kuruluna şöyle bir dilekçe verdik. Bu oyların ve oy pusulalarının ve tutanakların yer aldığı sandıkların bulunduğu odanın muhafaza altına alınması ve sadece memurların değil, aynı şekilde her partiden istisnasız birer tane temsilcinin sabaha kadar nöbetçi konulması yönünde dilekçe verdik. Maalesef bu dilekçemiz kabul edilmedi." demiş.

tanım: tehlikeli göndermeler içeren bir talimattır, aman dikkat!
başbakan istese istese ancak bir buçuk adana kebap ister. garsona talimatıyla.
(bkz: sözlük yazarının hadise yi istiyorum talimatı)
(bkz: zall ın itüsözlüğü istiyorum talimatı)
akp kendisine yakışanı yaparak seçimden sonra adanada yenilgiyi hazmedemediği için yeniden oy sayılsın yaygarasını çıkardı.işin garip tarafı seyhan daki okulda çocukların toplarının konteynıra kaçtığı, topu çıkarırlarken pusulaları gördüğü ve sonrasındada velilerini arayarak durumu bildirdikleri iddia ediliyor.ilköğretim çocuklarının çoğu oy pusulasının nasıl bir şey olduğunu bile bilmiyordur.böyle bir haberle yaygara kopartarak aniden adanada yeniden sayım yapılmasını sağladılar.allah sonumuzu hayır etsin
(bkz: bana da bir porsiyon piyaz)
(bkz: o karıyı almadan şurdan şuraya gitmem)
izmiri de istemişti kendileri, aldı sonra**
dipnot: (bkz: sek arsenik içeriz yine de izmiri vermeyiz)
(bkz: yaşın genç alırsın)
(bkz: ya ben adanayı alırım ya adana beni)
(bkz: yavaş al zoruna gitmesin)
tövbe allam yareppim
tatlılardan da künefe verdik mi değmeyin paşanın keyfine.
-adana' yı istiyorum
-neden başbakanım?
-bir şehir düşünün ki;
a' sını atıyosun dana sonra d' sini atıyorsun ana oluyor
çok zevkli lan!
-adana'yı istiyorum.
+yanına ne alırsınız başkanım? su vereyim size en soğundan.
(bkz: adana seni istiyor mu)
(bkz: atımı hazırlayın adana ya gidiyoruz)*
- başbakanım hoş geldiniz, hörmetler getirdiniz. ne arzu edersiniz ?
+ 2 porsiyon adanalı istiyorum.
- yanına içecek bir şey alır mıydınız ?
+ kefir...
(bkz: i want you for usa army)
küfür dağarcığı pek yaratıcı ve oldukça geniş adana sakinlerinin ne tür cevap verebileceklerini tahmin edememiş insan emri. onlar öyle "ananı da al git" le yetinmezler ama bak şimdiden söyleyim.
adana'daki ciddi durumu gözler önüne seren talimattır,

içişleri bakanı ve adalet bakanı'nın adana'ya geldiği belirtiliyor.

adliye'de hakime saldırıların ve baskıların gittikçe arttığı,
ve devam eden sayımların baskı altında sürdürüldüğü söyleniyor,

aytaç durak, adaletin tecelli etmesi gerektiğini belirtirken, şu anki durumun tersi bir sonuç çıkarsa, yani partisi seçimi kaybederse, hukuki yollara kendilerinin de başvuracağını açıklamıştır, ayrıca "onlar istiyor ki seçimleri kim kaybederse, seçimler yenilensin!, olur mu böyle şey?" demiştir.

adana'da gerilim artıyor, bekliyoruz.

http://www.hurriyet.com.t...ndem/11339497.asp?gid=229
yavaş istesindir.

(bkz: hepsini alamazsın)
+ adana'yi istiyorum
- adana'yi aytac durak kazandi efenim. suleyman demirel'i versek?
+ anani al da git
- siz de baba'yi mi alacaksiniz efenim (burada baba'dan kasit suleyman demirel'dir yanlis anlasilmasin)

(bkz: babayi almak)
al a.q.
zamanında izmir'i de istemişti...