bugün

iğrençtir.

Bakırköydeyiz. Mekan adını bile verebilirim ama şimdi gerek yok. Milli maç için 5-6 arkadaş buluşmuş bira çerez falan maç izliyoruz. O sırada yan masaya 7-8 takım elbiseli orta yaş üstü tonton abiler geldi. Onlar da sloganlı bir şekilde maçınizliyorlar. Götü başı dağıttılar maçın sonlarına doğru.

Neyse, tuvaleti anlatayım. Tuvalet çok küçük, zorla bir pisuvar birde kabin sığdırılmış. iki kişi yan yana sığabileceği gibide dikine bi lavabo var.

Maç bitene kadar her şey mükemmeldi. Maç bitti, mekandan herkes kalkkıcak falan tuvalete gittim. 2 kişi girdi, 4. Kişiyim önümdeki elemanla bekliyoruz. Tanımıyorum elemanı. Sonra arkadan bi hurra resmen kuyruk oldu. 8-9 kişi sıradayız. Sonra bu yandaki abilerden biri ya elimizi yıkıyalım diye önümüze geçti. Sonra lavaboya çıkarttı dalgayı işemeye başladı. Bu sırada espri yapıyor ya bu kuyruk bitmez pantoloncuda alırız soluğu diye. Sonra önümdeki abide hafif şişmanımsı biri. işeyen abi dalgayıda espri yaparken bize gösteriyor. işte önümdekine gel ya bekleme sende sıkışma dedi. Adam gülümseyip dalgayı çıkarttı işitorlar. Birbirlerininkine bakıp gülüyorlar falan. Sonra bana dedi ki şuraya sığabilirsen gel sende sıçratmayız...

Sonra döndüm masaya döndüm. Biri tuvalete gidicem dedi. Bana güven, gitme dedim. Sonra çıkıp başka mekana geçtik.

Buda böyle bir anımdır.

O gün bugündür barlarda elimi yıkamam. Çok zorda kalmadıkçada tuvaleti kullanmam.

Birlikte aynı lavaboya baş koymuş abilerde sonra çıkıp yiyişmiştir herhalde bilemiyorum.