bugün

geçerlilik süresi dolmuş kartları atm'de bekleyen kaçınılmaz son.
bankaların önlerinde olan bankamatik yutarsa ve mesai saatleri içerisinde iseniz 5 dakika sonra gelir alabilirsiniz. ancaaaak büfe tarzı bağımsız bankamatiklere kaptırırsanız yandı gülüm keten helva. önce telefon ile müşteri hizmetlerine ulaşacaksınız. bankamatiğin bağlı olduğu şubeyi öğreneceksiniz. sonra şubeden birilerinin gelip bankamatiğe para yüklemesini veya toplanan paraya bakmaya gelmelerini bekleyeceksiniz. sonra o kart şubeye gidecek size haber gelecek sizde şubeye gidip kartı teslim alacaksınız. veya kartı direkt iptal ettirip yenisini talep edeceksiniz. kartı şubeden almanız en az 3 gün yeni kart isteyip onu almanız en az 1 hafta sürer.
mesai saati dışında gerçekleştiyse sahibini dara sokacak yutuş.
Yavaş çalışan hata veren bankamatiklerde karşılaşılan durum.
Para kalmayan bankamatik bile bazen çekiyor nasıl iş anlamadım gitti.
Hep atmler mi bizi madur edecek, bir gün ben de 10 tl attığımda 50 tl okumuştu salak makine, milyonda 1 şansla elbette tutarı onayladım.
Hay bin kunduz denilesi.

Saat geçtir, üstünüzde paranız yoktur, şarjınız ha bitti ha bitecektir.
En yakın kanka aranır.
- yetiş ya Elvan!
Maas kartiysa kalp kirar.
Agac kovugundan dun cikilmis(genel olarak) qr kod diyor. Cok hossunuz sahiden.
Geri alabilmek için günlerce bekleyip bayide kuyruk beklettirir.
geri alabilmek için günlerce beklemeye gerek olmayan eylemdir. zira beklemek bilinen pasifize edilmiş hayata karşı duruş biçimidir. hakan altun'da telefonun başında çaresiz bekliyordu. halbuki cep telefonu icat edilmiş ve beklemek zorunda falan değildi. ayrıca asıl haber bankamatiğin kartı yutması değil kartın bankamatiği yutmasıdır.