bugün

çok kötü durumdur,

numaratörden numara almışsınızdır, işiniz o gün halledilmesi gerekiyordur, elinizdeki numara bakar durursunuz, numaratör genel ekranında numaralar akar, ancak ne kadar numara akarsa aksın, sizin numara bir türlü ekranda yansımaz, veya bekleyen için o şekilde görünür.

başıma öyle birşey geldi ki geçenlerde, numaramı almış bekliyordum numaram 301(ortadaki sıfırı atın tam cenabet rakam),neyse inanılmaz şekilde tüm gişeler dolu, numara bir türlü ilerlemiyor, derken 1 gişe boşaldı saymaya başladı 282, 283, 284, 285, öteki gişeler hala dolu ama o gişe takır takır numara ilerlemekte derken 286. sıradaki geldi, "eyvah bunun işi uzunsa yandık" derken o herifte birşey soracakmış, sordu soracağını teşekkür etti ayrıldı, ulan o soruyu kpıdaki bekçiye de sorardın, o kadar boşuna beklediğine değdi mi, neyse numaratör tekrar saymaya başladı, diğer gişeler hala dolu, bir gişe 230 larde, birisi daha 210 larda, neyse o gişe ilerliyor 287, 288, 289, 290 inanılmaz demekki millet beklemekten sıkıldı vazgeçti, araya bazen 800 ler giriyor ama maaşallah bizim gişe dur durak demiyor 291, 292, 293, 294, 295, oooo geliyor geliyor seviniyorum, 296, 297, 298, 299 veee artık bana geldi, oh şükür dedim, bu kadar adam-kadın herneyse yok 300 de olmaz, nerede olsun, 300 göründü, memur baktı baktı gelen giden yok, bastı 301 e, hemen koşar adımla gittim gişeye ama arkada bir yaşlı teyze sesi "kızım kusura bakma, benim 300. müş şimdi farkettim" gişedeki bayan bana dönerek "eğer sakıncası yoksa teyzenin işini görelim" ddi, bende "tabii ki" dedim, demez olaydım, tabi gişede 301 yazıyor ama 300 nolu teyze işini görüyor, dedim "yaşlı kadın ne işi olur büyük ihtimalle maaşını çekecek ve gidecek", bu arada diğer gişelerde boşalmasın mı, tabii benim gişede 301 yazdığından diğer gişenin memuru butona basınca 302 oluverdi, benden sonraki 302 benden evvel işini halledecek(bu arada 302 de çok hoş bir hatundu yani,NEYSE KONUMUZLA ALAKASI YOK ŞiMDi *) neyse ben hala teyzeyi bekliyorum, ama teyzenin işi bitmiyor, birşeyler konuşuyor memur hanımla ama uzadıkça uzuyor, bu arada 303, 304 de işlerini halletti diğer gişelerde ben hala teyzeyi bekliyorum, ben bir ara hamle yaptım yan gişeye gittim durumu anllattım, benim gişedeki memur hanım, "beyefendi alacam ben sizi biraz daha beklerseniz" dedi, ben de "tamam" dedim, ama bu arada 305,306,307 işlerini bitirdi, teyzenin bir tapu olayımı varmıi, arsa satışı mı varmış neyse ama beni mi buldu be kardeşim, bizim memure hanım gidiyor geliyor birşeyler imzalıyor teyzenin işini bitirmeye çalışıyor ama nafile, bu arada diğer gişelerde takır takır 310,311,312 işliyor, benim gişe 301 de sabit ama 300. müşteri VAR, yarım saate yakın oldu teyzenin işi bitmedi bir türlü derken, teyze teşekkür etti makbuzlarını aldı, bir tomar para aldı, giderken de "kusura bakma evladım" dedi, ben de nezaketen "önemli değil" dedim, memure hanım bana "buyurun beyefendi" dedi, o da özür diledi, "kusura bakmayın uzun sürdü biraz teyzenin işi" dedi, ben de "problem değil" dedim, benim bir ödemem vardı 1 dakika bile sürmedi işlemim ama sırf yarım saat teyzenin işinin bitmesini bekledim...
eğer o bankaya ait kartın yoksa ve öncelikli numara alınamıyorsa başa gelmesi muhtemel olaydır.
oruç iseniz kavga yaklaşıyor demektir.
+ ORUÇ MUSUN?
- HAYIR namazım. yarında fitre ve zekat olcam.
Beklemenin her türlüsü kötüdür.
hele de banka...
bence yeni bir sistem geliştirebilirler. bankaya gidip her beklediğimde kendimi koyun gibi hissediyorum.(belki sadece bana ait birşeydir.)
büyük bir şubeyse bireysel kredi veren elemana durumu anlatmanız durumunda yardımcı olabilir.
kredi kartı ile numara alanlar yüzünden düşülen vahim durum.
kendi numaranızı bir sonraki kişiye(genellikle teyzelere) verilmesi durumudur.mesai bitişi denk gelirseniz gününüzü yer bitirir. (bkz: beşiktaş akbank şubesi)