bugün

herkesin bayıldığı, dönüp dönüp baktığı güzel kadının, oturduğu mekana gelmiş ve kendisine bir kez olsun bile bakmamış erkeğe öfkelenerek içinden geçirdiği, sesini yükseltip dikkat çekerek ve yanından geçmek için bahane üreterek dikkatini çekmeye çalışmasına sebep olan cümle.
genelde hep bu oluyor. sıcak davranırsın uzaklaşırlar, bakmazsın dikkatini çekmek için çıldırırlar. yoruldum artık, hiç uğraşamayacağım.
öylelerini bana yönlendir pampa senin yerine aç köpek gibi bakarım.
çek mastor çek, dalgana bak.
günlerden birgün; sinema önünde film saatini beklerken oldukça havalı, deyim yerindeyse bomba gibi bir hatun tek başına film izlemeye geldi.
etraftaki herkes, kızlar dahil olmak üzere hatuna yiyeceklermiş gibi, hele erkeklerin ağızlarından akan sularla küçük çaplı bir ilçenin 6 aylık suyu karşılanır desem yeri vardı.
sonra hatun ona bakan var mı yok mu diye ortamı kontrol etmeye başladı. ben ise köşede sigaramı yakmış, film saatini bekliyordum.

derken hatun kişilik çantasını açtı, bir sigara çıkardı ve çantada biraz arandı. çakmağının olmadığını anlayan etraftaki erkekler hızlıca elleri cebine gitti ve çakmaklar hazırlandı.

hatun son bir kez daha etrafına baktı ve o kadar hazır kıta erkeğin içinden geçerek onu umursamayan benim yanıma gelerek benden ateş istedi.
sonra ben de ulan bu çakmak hangi cebimdeydi diyerekten ararken karşı tarafta çakmaklar bir kılıç gibi çekilerek hatun kişinin üzerine doğru koşuştular.
sonra tam o sırada çakmağı buldum ve al yak diyerek uzatıverdim.
hatun kişilik benim taşlı ve yeşil renk tokai çakmağımla sigarasını yaktı, şöyle bir acaba benim güzelliğim bu yiğidi etkiledi mi diyerekten gözlerimin içine (bkz: kapıcılar kralı) filmendeki seyit'i baştan çıkarmayı çalışan hatunun bakışları gibi baktı ama nafile.
mersi dedi ve uzaklaşmak zorunda kaldı.
o sırada diğer erkekler içlerinden acılı dertli ve isyankar şarkılar söylerken yıkılmış vaziyettelerdi.
derken film saati geldi ve içeri girdik.
nefret edition Dan güzel bir anekdot.
Ama sonuçta güzel hatunu kim sikti? Önemli olan o. Gerisi boş detay.