bugün

özgüven eksikliği çocukluğu sorunlu geçmiş belli dediğimiz durumun tam karşılığıdır.
özgüven yoksunu erkeğin yaptığı çok hatalı hareket. nice aşk bu yüzden başlayamadan bitmiştir.
Çirkin olduğunu bilip doğru olanı yaptığın andır.
(bkz: mallık) (bkz: denemeyi para ile sanan denyo)
o düşünsün... düşünmesi bile güzel
Hata eden erkektir. Mal götü kalkmış bir tikky sevmediği müddetçe geri kalan tüm kızlara rahatlıkla açılmalıdır. Keza onlar haricinde tipe cüzdana popüleriteye önem veren kızlar pek yoktur.
özgüven eksikliğinin resmidir. bilimsel anlamda psikolojiden çok fazla anlamam ama sevilen kişinin, hayatın her alanında bizden üstün olduğuna inanmamızdan dolayı yaşadığımız bir sıkıntıdır diye sorunun teşhisini yapabilirim. hayatta bir şeyler başarmış olan insanların bu sorunu yaşayacaklarını düşünmüyorum.
Haha* yalnızca Türkiye gibi boktan 3. dünya ülkelerindeki ezik insanlar için geçerli olacak durum. Bak sevgili arkadaşım bir kere insan biri için kitap okumaz, biri için iş okul gibi şeylere değer vermez, önce kendisi sonra yakın çevresi ve ülkesi, büyüp planda da islama ve insanlığa faydalı olmak için çalışıp para makam mevki kazanır. Kalp hastası olan baban, fakirlikten evine ekmek götüremeyen komşun Filistinde babasının kucağında hayata gözlerini yuman bebeler senin umrunda değilse kusura bakma sen öküzün tekisin. Dangalak dangalak hareketler yapıp boktan bir hayat yaşıyorsun ve o kızı haketmiyorsun öyle özel biriyle tanıştıktan sonra da yok ben eziğim, o süper über gibi salak salak komplekslere giriyorsun. ha diyceksin ki sen haftada 3 kız mı kaldırıyorsun? Elbetteki hayır ama bir gerçek var o da kendimin ve çevremdekilerin farkındayım sırf senin gibi salaklık abidesi insanlar yüzünden de 1 ay sonra ülkeyi terk ediyorum.
Çok kötü bir durumdur. "Şu tatil bir bitsin bütün fakültenin önünde sevdiğimi haykıracam" laflarının havada uçuştuğu durumdur.
dogru bir hareket.
ne biliyosun belkide bakmaz sana??
denk degilsinizdir filan.
Hayatı platonik yaşayan insan (bkz: ben) için sıradan bir vakadır...
çabuk pes eden insanlardır.
korkaklıktır. kendine güvenmeyen insanın rahatlıkla yapabileceği eylemdir. insan sevdiğinden vazgeçir mi hiç? vazgeçmez, vazgeçmemeli. ayıp.
güzel bir kız görüp konuşmak varken "kesin bunun sevgilisi vardır. boş kalmaz böyle kız" mantığı ile hareket etmektir. nice afetler bu yüzden tipsiz ve atılgan ellere düşmüştür.
boyunun ölçüsünü bilmektir.
bana bakmaz kısmı tiple ilgiliyse saçmalıktır eğer ben yavşağın tekiyim bana bakmaz diyorsanız haklısınız.
işde hep bu yüzden güzel kızlar yalnız kalıyor .
(bkz: oha amk)*
hobi olarak yaptığım saçmalık. bahaneler uydurup hiç bulaşmamak daha mantıklı geliyor ama bu gidişle orta yaşlarıma bakir gireceğim.

bir de bu durum çok güzel kızların yalnız kalmasına falan sebep olmuyor, yok öyle bir şey. yarmagül gibi çingene gacılarının bile en az 4 talibi oluyor lan bu ülkede.

- saydın mı lan?
- saydım kaç gün oldu, saydım kaç gece doldu
içinde bir ukteyle yaşamaya sebep olur. en azından gidip teklifini et. ne kaybedeceksin ki?. en azından alacağın bir hayır cevabı seni o ukteden kurtarır.
doğrulanmış bir tahmini test emeye gerek duymamaktır.
(bkz: kutluyorum)
hayat bazen bencil olmayı gerektirecek kadar kısadır mükemmelligin ne önemi var herkes degerlidir.
üniversitede ilk yılımda güzel mi güzel bir kızla tanışmıştım, adı çiğdem, benden 2 yaş büyük ama o bunu bilmiyor. kızla ufaktan cafelere gitmeler birlikte yemek yemeler gezmeler falan yaptık ama kızın bana bakacağına ihtimal vermiyorum, sadece arkadaş olarak benle yalnız kalmasın diye gezdiğini düşünüyorum, ama benim ilgim vardı belli etmiyordum,

bir zaman sonra ben bir kızla çıkmaya başladım onun sınıf arkadaşlarından biri. yaklaşık 2 yıl görüştük iyi bir ilişkimiz oldu, uzaklık nedenlerinden ötürü ayrıldık, çünkü o mersinde ben samsundaydım, o tam güneyde ben tam kuzeyde.

yine bu şekilde nette takılırken çiğdem i gördüm ve ekledim, online imiş, hemen konuşmaya başladık, laf açıldıkça açıldı mevzu ozaman ki durumlara geldi ve kız bana aynen şunu dedi;

senle biz o zamanlar görüşüyorduk ve benim sana ilgim vardı sende biliyordun, buna rağmen gittin sınıf arkadaşımla çıktın, bunu sana yakıştıramadım, arkadaşımla çıktığın için bende kendimi geri çektim dedi.

benim başımdan aşağı kaynar sular döküldü, diyemedim bende senin için aynı şeyi düşünüyordum ancak olacağına ihtimal vermediğim için açılmadım. biraz daha konuştuk bu konunun üzerine ve iyi akşamlar dedim ve kapattık.

kızlar çok acayip sözlük, insanı hep iki arada bir derede bırakıyorlar, ne ilgisi olduğunu söylüyorlar nede olmadığını, keske erkekler gibi açık sözlü olup söyleselerde böyle canım ilişkiler başlamadan bitmese.