bugün

türkiye'nin en güzel kızlarını bir arada yaşadığı topluluk. rus kızlarına taş çıkartacak güzellikleri vardır, rus kızları bu güzelliği görse utancından kafasını kuma gömer.
sadece balıkesir'e has olan bir özellik değildir. türk kızlarına has bir özelliktir.
ama genelde bunların kıymetini bilmek yerine, yabancı bayanlara bakmayı, türk kızlarını onlar ile kıyaslamayı tercih ederiz. sonuç? kürkçü dükkanıdır.

bakmayı bilmekle alakalı herşey.
elf kızı diye tabir edilir.
genellikle esmer olanları daha güzeldir.
balıkesir in meşhur olan 5 k sından sadece biridir.
gözlemlerime dayanarak, hatalar zinciri yönünden melekler korusundaki ipek'ten pek bi farkları olmadığını ssöyleyebileceğim kızlar.
bir arkadaşımın kız arkadaşı şunu demişti balıkesir kızları için; "hangisine teklif etseniz kabul ederler."
ha bu arada bu konuşma balıkesir de geçmişti ve kızda balıkesirli bir kızdı.
güzel oldugu söylenir. niye söylenir bilmiyorum. şehir efsanesi olabilir. balıkesirin diğer şehirlerden ne farkı vardır. kızları neden güzeldir belli değil. balıkesirin çirkin kızlarının maksatlı çıkardığı bir mit olabilir. herşeyi geçtim israil in bile bir oyunu olabilir. ayı çıkabilir taş düşebilir. oyunlara gelmeyelim.
güzellikte izmir kızları ile yarışamayacak kızlardır.
hiç denk gelmedim.
cast ajansı açacaklar için velinimet kitle.
(bkz: balıkesir in çılgın kızları)
O kadar senedir balıkesirdeyim ama hiç denk gelmedi gelenlerde körfez tarafındaydı onlarda balıkesirli değildi. Şehir efsanesidir.
balikesirin çılgın eseklerinden daha az tanınan güruhtur.