bugün

bakkal da alısverıs yapıyorsunuzdur, o sırada kucukmu kucuk, sevımlımı sevımlı kucuk bır cocuk gelır. avucunda bıseler vardır. urkek bakıslarla bakkal amcasının yanına gıder, avucunu acar ve, bakkal amca bununle ne olur der. yuzunuzde bır tebessum belırır.
her bakkalın içinden "bi skim olmaz!" cavabını geçirip de "sakız olur yavrum" yumuşaklığında cevapladığı mahallenin veledi sorusu
çocuğun asla para pul işlerinden çakamayacağını gösteren durumdur. kendimden biliyorum; çakmam ben bu işlerden. çocukken bir para, iki para diye sayıyormuşum paracıkları. ezik bir durum usta. tüm aile para saymayı öğreteceğiz diye yırtmıştı bir taraflarını. sonra pişman oldular ama ne fayda..

(bkz: öbür cebinde ellilik var)
http://www.video-videolar...mujde-ar-bakkal-1537.html
bakkal amca dediğine göre soran kişi cocukdur .
bu yüzden bakkal amcanın cevapları genel olarak
50 liraya büyük bir çitos olur hemde boşyok olur .
veya

- bakkal amca buna ne eder?
- sakız eder.
+bakkal amca bu paraya ne olur?
-evelallah hiçbir şey olmaz. sıkı sıkı tut düşürme. kimseyede çaldırma. hiçbirşey olmaz hep yanında durur.
+öyle değil...
-ozaman şunu dinle. elindeki paraya bir şey olmaz çünkü türk parasıdır. değeri düşsede altı sıfır atılsada dimdik ayakta durur. çünkü türktür. bizdendir.
+ya ben gazoz istiyorum yaaa!!
-bir kuruşa ne gazozu len!!
(bkz: yiğit özgür)

edit: yazım hatası düzeltildi.
- bakkal amca bununla ne olur?
- sakızlar en alt rafta ali!
- bakkal amca, bakkal amca ?
- buyur?
- unun varmı ?
- var var.
- şekerin var mı?
- var var.
- sütün var mı?
- var var.
- eee ne duruyorsun.
- eee ne yapayım?
-helva yapsana, helva yapsana, vay vay helva yapsana.

diye tekerlememe mi yoksa arabesk tarzı bir şarkı mı olduğu bilinmeyen mısraları akıllara getiriyor bu başlık.
- bakkal amca bununla ne olur?
- du bakayım, bir kuruş, valla bi leblebi olur sanki.
- leblebi şekeri mi, yaşasın!
- yok, normal leblebi.
- külaha koyacaksın ama bak!
- tamam lan!