bugün

ayıyamı kızalım, bakanlığamı kızalım, 4 profesyonel hayvan katilinemi kızalım bilemediğim durumdur.

sen hayvanların doğal alanlarını katlet, ağaçları kes, arsaları peşkeş çek, ayının doğal ortamını boz, sonra ayı sana zarar verdi diye öldür.

ey bakanlık bizi hayvanlardan tek ayıran özellik akıl sahibi olmamız, söylermisiniz ayıdan ne farkımız kaldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/15912581.asp?gid=373
imam gibi tamamiyle farazi bir konuda uzmanlaşmış biri için bir ayı'nın öldürülmesi insanlık adına utanılması gereken bir durumdur. ayı'nın doğal dengeye katkısı ile imam'ın katkısı karşılaştırıldığında bence ayı'ya ödül verilmelidir. hatta bir kaç imam daha ayı'ya peşkeş çekilmelidir.
bakanlarımızın ne kadar zeki olduklarının bir göstergesidir. yarın bir gün etrafa sıçtı diye tavşanları ,havladı diye köpekleri (ki bu oluyo yıllardır ) ne bileyim miyavladı diye kedileri öldürtür bu çok zeki arkadaşımız..
bak güzel kardeşim.
ayı dediğin vahşi bi hayvandır. hayvanın ormanına girer,inine yaklaşırsan parçalarda ananı da siker. ayı ulan bu! girmeyeceksin arkadaşım hayvanın bulunduğu ortama. ayı şehre nasıl girmiyorsa sende onun doğal ortamına adım atmayacaksın.
orası nasıl senin evinse burasıda o hayvanın evi. sen evine birisi harala gürele dalsa ne yaparsın? gel buyur abi mi dersin?
allahım nasıl bir zekadır ya. 4 tane avcı göndertmiş ayı avlatmaya çalışıyor adam resmen. bi de katil ayıyı tespit edemedik tam olarak diyor onu tespit edeceğiz diyor..
bazen kafamı duvara vurup parçalamak istiyorum. bunlarla nasıl aynı havayı tenefüs ediyorum ben ya ..
bundan sonrasında insanlık dışı hareketlere bulunanlara "ayı!" demek yerine "bakan!" dememizin önünü açacaktır.
değişik açılardan olaylara bakabilmemi sağlayan hadise.
olay ayının öldürdüğü kişinin imam olması değil, ayının saldırgan olması ve başka canlara da kıyacak olmasıdır belki de..
belki de bakanın o kadar işi vardı ki -bakanım imamı ayı öldürmüş. dendiğinde - vurun gitsin. deyivermiştir bi anlık..
zira bu tip insanlardan çok var memlekette.
malisif herkeş aklı selim kararlar alamıyor şu hayatta öyle değil mi ?
not: hangi bakanmış bu tanımam etmem,herhangi bi akrabalık bağımız da yok. tamamen tarafsızım.