bugün

evet babasına özenen bir çok insanın babasını taklit ederken anladığı durumdur. onlar her şeyi o kadar faklı yaparlar ki, ne yaparsanız yapın siz onun gibi olamazsınız. mesela mutfakta kendine menemen yapmaktadır, siz yanına gidersiniz mal mal onu izlersiniz soğanları doğrayışına bakar domateslerin kabuğunu nasıl soyduguna şahit olursunuz., tek eliyle yumurtayı kırıp menemene boca etmiştir. hemde çok temiz bir şekilde bu sizi hayretler içinde bırakmıştır... ve o yenen menemen o kadar lezzetlidir ki. fakat siz öğrenci evindeyken aynısını denersiniz, sonuç ocağın üstünde kalın bir yumurta tabakası ve yumurta kabukları ve tadı saman gibi olan bir menemen. (menemen demek ne kadar doğruysa.) gerçekten nasıl yapıyor dersiniz bunu... gelelim osuruk konusuna, onu anlatmadan edemiyeceğim. bir gece odamda uyuyorum (babam gille benim odanın arasında 4 metrelik bir koridor ve kapılar var). garip bir rüya görüyordum, bi anda korkunç bir sesle yataktan fırladım. sanırım kapılar tiremişti. aman allahım o nasıl bir sesti. babam gilin odasına koştum kesin kötü bişi var diye düşündüm, fakat içeri dalar dalmaz gelen o iğrenç sarımsaklı, acılı koku soluk borumu resmen yakmıştı, hala aklımdan çıkmaz. hala o şekil bir sesi ve kokuyu nasıl o bunyeden çıkardı merak etmekteyim. özet olarak babalar farklıdır onları taklit etmeye çalışsanızda onlar gibi yapamazsınız.