bugün

maaşını biriktir düğün parası olsun diye iki güne bir arayıp öğüt vermesi.
ben araba almak istiyorum deyince de o zaman sonra satar düğün yaparsın demesi.
kendisine meşgale bulmak gerek.

edit: babam sözlükçü olmuş.
(bkz: candy crush)

Yetti be!
şu anana söyle yoksa boğup atıcam demesinden 10 dakika geçmesiyle hanım bana bir çay koy da içelim demesi.
dinliyorum deyip dinlememesi.sonra anlatsana dinliyorum demesi.
keşke olsaydı. garip huyları felan da olsaydı ama gerçekten babamı 1 kez bile görmeyi ne çok isterdim.
(#15559861).
numan kurtulmuş'un seks kasedini merak etmesi.
Musluman olmadigi halde bi ortama girince selaminaleykum denirse herkesten once aleykumselam demesi.
bırakıp gitmesi.

4 yaşında bir kız çocuğunu, 5 yaşında bir erkek çocuğunu anneleriyle beraber bırakıp ben yeni bir hayat kuracam diyerek gitmesi.
kahvaltı ediyoruz. babam kızarmış ekmeğin üstüne kalıp kalıp tereyağ sürüyor annem de rahatsız oldu, o kadar çok yağ yeme zararlı diyor babamın umrumda değil. ikisi de yaşlı ikisi de inatçı. annem sinirlendi kaldırdı yağı masadan babam başladı ağzına bütün bütün ekmek sokmaya. napıyorsun baba filan diyorum "çok yemek yiyip patlayarak anneni pirotesto(evet aynen böyle diyor) edeceğim kızım" diyor.

akıl fikir...
simetri hastası olması yeterli kanımca.
evde donla gezmek.
Akşam yemeğinde iki tabak pilav yiyip, bütün gece "hiç ekmek yemedim hee" die övünmek.
Ailenin içinde elini donuna sokması . Problem diyemeyip pğoblem demesi . ( Sherlock Holmes : Dondaki elin gizemi ) Bu kitabı yazsınlar .
Bir şey demeden babaya bakınca bakarız oğlum gibi kelimeleri tekrar etme .
(bkz: her şeyi kontrol etmeye çalışmak)
ilginç bulduğum bir özelliktir. her şeyi kontrol etmeye çalışır fakat hep başarısızlıkla sonuçlanır. bilmediğin bir şeyin planını kurmak kadar ilginç bulduğum bir şey yok.
Dizi oyuncularının daha önce hangi dizide oynadığını hatırlamaya çalışarak eğlenir. Çoğu zaman bilemez ve agresifleşir.
Peder : alowww ! Benim bulmacaları naptınız
Valide : yayıntı oluyordu, attım
Peder : mna kodum evinde herkes benim kültürel gelişimime engel oluyor
Ben : asdgjefjgdpdpdgapbg !! Hönk§§
Babam Saksıda yetiştirdiği limon ağacından yaklaşık 50-60 adet limon elde etmek gibi bir başarıya ulaştı. Sonra bu limon ağacına kocaman bir nazar boncuğu astı ve limonların fotoğrafını çekerek telefonuna ekran yaptı. Her akşam eve gelince de, daha bizi bile görmeden çıkar ve limon ağacına bakar. Eksik var mı diye sayıyor zannımca. Çünkü hala limona para veriyoruz, koparmak yasak.
babam film izlemeyi çok sever. ama işi biraz abartır. haberleri izledikten sonra 4-5 film koyar peş peşe gece yarısına kadar. bi de seçtiği filmler o kadar sıkıcı ki. bi de "valla bak bu ödül almış film" diyor. yeminlen kusucaktım dün akşam.
maç izlerken rakip takımın teknik direktörüne saydırması. yalnız dikkat edin futbolculara ya da genel olarak takıma değil. bizzat teknik direktöre.

takımı gol yediğinde kamera rakip takımın t.direktörünü görüntüleyince aynen şöyle: "şu dangalağa bak! tebessümün yüzünde donsun inşallah. homosapien kılıklı herif..."
yaptıgnız işi beğenmeyince tutup kendi yapması
telefonu çalarken dakıkalarca telefondakının kim olduğuna bakması baba artık aç telefondaki kapatcak ya..
ana haber spikerinin bülteni kapatırken, inananların mevlid kandili kutlu olsun demesine karşılık "allah razı olsun" diye cevap vermesi.
Sabahları kahvaltıda akşamdan kalma yemeği ısıtıp yemesi.(Bana da huy etti.)
gecenin bi saatinde odaya dalıp kişi uyurken uyandırıp uyudun mu demesi ve sonrasında iyi geceler demesi.