bugün

düşünceli bir insansanız bir süre sonra rahatsızlık veren bir durum haline gelir.
üniversiteyi kazanamayan hali vakti yerinde gençlerin olayıdır. durumda kötü olan birşey yoktur. hem devlet kazanır hem de öğrenci kazanır. (bkz: tasvip edilir)
bilkentli öğrencilerin yaşayış şekli.
nasil çalışıpta okuyan öğrenci var ise baba parasi ile okuyan öğrencilerin bulunmasıda sistemin gereklilerindendir.* bunları tartışmak sadece çenemizi * yormaktadır.
devlet üniversitesinde okumama rağmen para kaynağı baba olması nedeniyle yaptığım şey.
bir zamandan sonra insanin icinin sikilmasina neden olan hadise. ogrenci kendi üstüne düseni yaptigi sürece sorun olmayacaktir, zaten babanin en büyük mutlulugu kendi yetistirdigi cocugunun basarisi olacaktir. baba cocuguna verdigi maddi destekle en azindan cocugunun basarisinda ufak da olsa bir payi oldugunu düsünür ve mutlu olur. ve de basarili ögrencinin babasinin yüzüne baktiginda gördügü gurur onun icin hayatta yasayabilecegi en güzel anlardan biri olacaktir.
okul bittiğinde yapılan hesapların kesin suretle can acıttığı eylem.

- kira 400tl. yılda 4800. 4* yılda 19200. sadece kira bu oğlum!
hay skym yaa keşke bir iş kursaydık, baksana hala işsizim.
özellikle okulun bitmesi gereken sürede bitmemesiyle tam bir işkence halini alacak durum.
babam sağolsun diyerek babanın gazı alınabilir mesela.
(bkz: bir arkadaş yapmış ordan biliyorum)
gayet doğal olan durumdur.

Ben - E
babam- b

e: baba ııı şey dicem
b: tamam oğlum yarın atarız bir şeyler. *
---------

e: baba param b....
B: oğlum bir daha benden para isteme. ihtiyacın olduğunda git bankamatikten çek.

Seni seviyorum baba!
şimdi burda bir sıkıntı yok. bu muhabbeti mesele haline getirenler de bence sadece kendini tatmin peşindeler.

sonuçta hangi babaya sorsan çocuğu için elinden geleni yapar. bir ikincisi de bizim memleket öğrenciyi seven insan ülkesi değil.

çünkü bilgiye değer veren bir ülke değiliz, halk değiliz. o yüzden hayatı kazanmakta yapılan savaşta takdir edersiniz ki her şey mübah. nihayetinde para da babanın parası.

ama... bu amayı büyük harflerle yazmak isterdim.

ama, o paraya, o emeğe değmeyecek boktan işler yapıp, kendini geliştirmek yerine karı kız, bilardo, batak kovalanıyorsa her kuruş o göte girecektir.

çünkü bu işler de sandığınızın aksine karşılıklıdır. yani baba seni okutuyorsa tabii ki senin içindir ama onun kadar toplum içinde nasıl baba olduğunu gösterme hissiyatı da vardır.

yani para veriyorsa nihayetinde yarın kendisi ''ooo bakın benim oğlum bi bok oldu'' diyecektir.

bunun sağlamasını da bir bok olunmayacağı hissi verilerek yapılabilir.

yani baba parası kehkehkeeehhhhh demeden evvel insan bütün detaylarını düşünmeli hayatın.

sonuç olarak her şey bir döngüdür bu hayatta. bugün sizin babanız sizi okutur, yarın siz çocuğunuzu.

nihayetinde ailesinden başka kimi var insanın?

yaşantıları fazla olanlar bilir...

sevgililer sever, ama aileler kutsar.
3 senedir sahip olamadığım güzel olaydır kendileri.
tanımı, aile desteği ile okumak diyerek genişletirsek, üniversite öğrencilerinin %80'i gibi bir sonuca ulaşılacak durum olup gayet normaldir. baba parası ile sigara içmek gibi yılların eskitemediği bir söz, bana göre muhatabını daha çok ezecektir.