bugün

hiç yeteneği olmayan insanların bile başına gelen şairlik modudur. aşıksanız ve hala yazamıyorsanız, başka şiirlerden mısralar şekillendirilir. amaca ulaşılır.
zaten şiir yazabilen birisi için durum bazen daha gariptir.zira kişi aşık olduğu kişiyle ilgili olmayan şiir yazamayabilir. (bkz: bu abayı yaktığının kanıtıdır)
engellenemeyen bir eylemdir. kişi de biraz olsun yetenek varsa aşk durumunda daha bir coşar bu yetenekler.
aşık olunan ilk gün;

hayat,
ben bunu hakedecek ne yaptım,
rabbim,
bu bir rüya olmalı.
cennet,
yaşadığım hayatın adı.
huzur,
tüm varlığımın özeti.
------------------------
aşkın ortaları;

zaman,
değiştirir insanları,
insan,
döner zamanla hayata,
rüya,
biter birden usulca.
------------------------
aşkın sonuları;

yine,
yalnızım ben hayatta,
dünya,
sanki bundan ibaret.
biten,
aşk değilmiş aslında,
solan,
aşk değil de bizmişiz.
acının verdiği bir galeyanla ağzımızdan çıkan her sözü şiir'e adapte etme çabasıdır.yurdum insanı her daim şairdir.her daim edebiyatla ilgilidir. *

seviyorum ama kimi
en tatlı birisini
nasıl anlatsam sana
ilk harfine baksana
aşık olan kişi, açamadığı, ya da içine sığmayan duyguları haykırmak, paylaşmak ister bunu yapmanın bir yolu da şiir yazmaktır ya da yazmak için kasmak. insanı edebiyatla ilglenmeye, yazmaya ittiğinden hoş bir şeydir lakin her aşık olup da şiir yazanın yazdıkları okunmaya değmez. yakın bir dostunuz, arkadaşınız varsa böyle onu kırmamak adına dinleyin ve tebessümü esirgemeyin. bu yalan değildir. insan duygusuna, sevgisine olan saygıdır.
e tabi kaldırabilecek biriyse ' olum naapöışsın lan, zçmışsın resmen. böyle şiir mi olur?' diyebilirsiniz.

misal:

sevgül seni öylesine bir seviyorum ki aşkım
motosiklet sürerken engel oluyor önümü görmeme kaskım
daha geçen gün verdiğin havluyu odamın en güzel yerine astım
sana olan sevgimi bilmem nasıl anlatayım ey yaban gülüm?

böyle bir şiire tebessüm etmek de kasar be abicim. direkt kahkaha moduna geçer insan.
(bkz: aşk olmadan da şiir yazmak)
aşkın ilham olur sana sen de akışına bırakırsın duygularını, alırsın eline kalemi, dökmeye başlarsın ruhundakileri kağıda..
kendi kendini incitme yöntemi.bedeni kürdanla liğme liğme etme girişimi.hapşuuu!
platonik bir aşksa o aşk zaten patlama yapar adam 1 haftada kitap basıtırır yayınlamaya başlar.
daha önce hiç şiir yazmadığınız halde aşıkken sizden beklenenden çok daha güzel şiirler ortaya koymaktır.

aşk bu! öyle iki kelimeye * sığmaz.
aşkın insana verdiği gerizekalılığı içinde tutamayıp dışa vurma yöntemidir. ister istemez herkes yapar.
şiir yazmak için duygu gereklidir, duyguyu aşk harici yakalayamayan insan evladı aşık olduğunda ortaya çıkan duygularla pekala şiir yazabilir.
evet ya doğru bir tespit. normalde yeteneğin yoktur. şiir yazamazsın, kompozisyon yazamasın, mektup yazamazsın ama aşık olursun bir anda ilham mı gelir nolur bir bakmışsın sayfalarca şiir yazmışsın. şaşırtıcı bir durumdur. tabi sonra geçer bunlar. şiir yazmış olursun sadece.
güncel Önemli Başlıklar