bugün

bir çeşit kurtarma yalanıdır.
gerçekten böyle bir durumda olsa da ilk anda inanılmayan cümledir.
telefonum vibrasyondaydı caaaağnıııım!!!!
çoğu kez başvurulan yalanlardan biridir.
inanmaktan başka çaresi olunamayan durumdur.
telefon kullanım alışkanlığınızda köklü ve sessiz değişiklikler yaptırmaya yönelten cümleciktir.
bildiğin yalandır. inandırıcı olabilmek ise kişinin yeteneğidir.
monotonlaşan ve sinir bozucu bir cümledir. doğruysa bile inanası gelmez insanın.
YALAN OLDUĞUNU SÖYLEYEN BiLiR, KARŞI TARAFIN BUNA iNANMADIĞINI DA BiLiR VE KARŞI TARAF iNANAMDIĞI HALDE iNANMIŞ GiBi YAPAR BUNU DA iKi TARAF BiLiR.
bir süre sonra kabak tadı verir. *
sürekli sessizde olan telefonu araryan baba, anne, sevgili gibi yakınlara söylenen sözdür. sevgili arar arar ulaşamaz, sonra cevapsız aramalar farkedilir, msj atılır "aşkım telefon sessizdeymiş duymadım" şeklinde.
gözlemlediğim kadarıyla erkeklerin kız arkadaşlarına en çok söylediği mazeret(!)
not: En azından kızlardan daha çok
-aşkım telefon sessizdeymiş duymadım.
+benim de şarjım bitmiş fark edemedim çiçeğim.
-evi aramışsın müzik çok yüksekti duyamadım.
+bizde de misafir vardı, lafa daldık yetişemedim.
-benim ütü fişteymiş, çekmedim.
+ekmek aslanın midesindeymiş, almadım canım.
-tamam görüşürüz.
+öpüşürüz de.
-biz bildiğin sevişiriz nan.
+uu ye.

(bkz: içimde bir yiğit özgür var durduramıyorum)
senin gelmiyor, tünele girdim ,şarzım bitiyor, telefon arabada kalmış gibi yalanlar grubunun uyesi olan cümle.
(bkz: at yalanı)
iki sevgilinin arası limoni iken veya ikisinden biri trip yaparken söylenen klasik,basit,ucuz,dandik,en çok kullanılan yalan.
sadece aşkım olsa iyi. onbeş yirmi kişiye daha açıklama yapman gerekebiliyor. sanki tam senin telefonu sessize almanı bekliyorlar ve aramaya başlıyorlar. * aşkım, annem, babam, teyzem,kankam, komşumm.. ohooo.. bir de birbirlerine 'ben ulaşamadım sen ara diye' ricada bulunmalarını kafa almaz. sanki herkes başka bi numarayı arıcakmış gibi. *
dırdırcı ve çok konuşan sevgiliye en çok söylenen yalan.
geç bunları anam babam geç bunları şarkısı çağrıştıran klişe durumdur.
klişe yalan.
inanılası gelmeyen bir yalan.
bir tarafın sürekli yaptığı, karşı taraf yapınca da kızılan eylemdir.*
nadir alınan cevaplardansa normaldir. fazla olursa ufak çaplı bir araştırma yararlı olur.
klasik kız yalanı. bir grup arkadaşı ile toplanmış arada da yakışıklı birileri varsa muhabbette dalıp, etkilemek adına herşeyi yapıp sonra da arayan sevgiliye duymadım denir. yapmadım diyen görmedim.
-Askım neden acmadın telefonunu ?
-Şeyy..eee..askım telefon sessizdeymiş duymadım.
-Bu telefonu sessize alan sen değil misin?
-Evet benim.
-O zaman sessizdeymiş yerine sessize almışım demen daha mantıklı olmazmı askım?
-olur askm uzatma. *
-peki askım.
(bkz: kılıbık erkek modeli)