bugün

kulağımla duymasam inanmazdım ama duydum adama bak ulan ağzınla mı sıçıyorsun deyyus.

insanoğlu değişik sıçarken rahatsız edilince kullandığı deyimin farkına varamıyormuş. ağızla kıçı aynı anda çalıştırınca işlev karmaşası oluyor haliyle yoksa bi insan tuvalette sıçarken gürültüden rahatsız olup ulan ağız tadıyla bi sıçtırtmadınız ha diyemez.

geciktirici almış tanım: sıçmak değil de sanki sikilmek hissiyatı yaşatan zevkli sıçma şeklidir.
sigarasız yapılamayan eylemdir.
Memleketimde bolca bulunan kızıl çam ağaçlarına çıkmak suretiyle; don sıyrılır, yer çekimine karşı taşşaklar bırakılır, bir adet sigara yakılır ve ıkınılmaya başlanır. ilk ıkınmaya binayen yer çekiminin de etkisiyle kalın bağırsakta birikmiş olan taze dışkılar anüsten yavaş yavaş çıkmaya başlayacaktır. sigaranın bitmesi neticesiyle sıçma işlemi de neticelendirilir. ağız tadıyla sıçmak budur efendim. toplu halde yapılanları daha bir ağzı tadıyla olacaktır. ağaçta yapın, mutlu kalın.
"dostum sen nerenle sıçıyosun?" sorusunu cevaplaması gereken yazarın söylemidir.