bugün

anadolu üniversitesi açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin kredili sisteme dayalı öğretim ve sınav yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik.
lise döneminde denk geldiğim saçma bir sistem.
bu seneden itibaren uygulanacak sistemdir. bu sene 4. sınıfa geçmiş bir öğrenci, daha önceden hiç bir dersi kalmadığı takdirde 7 ders yerine 5 ders görecektir.
bu yıl tüm bölümlerde uygulanacak dönemlik sistemdir. önceden yılda bir vize, bir de final iken, şimdi yıl 2 dönemden oluşuyor ve her dönem için vize final uygulaması var. inanmayacaksınız ders geçmede çan eğrisi bile gelmiş. 0-25 arası notlar katılmadan ama. bütünleme de yok ve henüz 5-6 ocakta yapılacak sınavlar için kitap dağıtılmadı. geçmiş yıllarda çıkan sorularla geçmek yok. bunları niye yazıyorum örgün okuyanların içi soğusun diye biraz. çalışan için zordu şimdi ise imkansız bitirmek. o boktan kitaplardan 2 aydan kısa bir süre içerisinde gel de sınav ol. ortalıkta ders ile ilgili hiçbir materyal yok. hani o mecliste bahsedilen bedevi var ya o benim işte. son sınıfta yakalandım ben bu boka. ne yapıp edip bitiricem ve bir daha çocuğumun okul kaydı dahil eğitimle ilgili hiçbir şeye el sürmeyeceğim. teşekkürler aöf.
açıköğretim okuyanlara verilen bir şemsiyedir. kural gereği girince açılmayacaktır.
eski sistem sanki daha güzel gibiydi, ama tabi bu sistemi de görmek gerekir, tavsiyem sınavlara için çıkmış soruları çözmeniz.
sınav tarihleri aynı zamanda örgün öğretimde okuyan öğrencileri zorda bırakan bir sistemdir. lan amk ben örgünde okuyan bir öğrenci olarak finallere hazırlanırken bu şeyin vizesine çalışamayacağım. ne sikim bir tarih belirlemişler vize için...

ayrıca 4. sınıftan sadece 3 dersim vardı geçen sene bitiremediğimden mütevellit, o dersler 6'ya çıkmış. ne diyim amk...

ve ayrıca, buradan yalova aöf bürosu'nda çalışan özürlü personele sevgilerimi gönderiyorum. bir insan bu kadar ne oldum delisi olur. kendisine sistemden ders seçimi yapamadığımı söylediğimde "gir bak orada." seç işte deyip, daha sonra seçemediğimi belirttiğimde "aa senin zaten seçiliymiş." deyip, akabinde teşekkür edip para yatırmaya gideceğimi belirttiğimde ise "lan oğlum gir bak siteni tanı..." demesi garip oldu. aklı sıra bana "sen aöflüsün, senden bi bok olmaz gir fakülteni gör, çapını gör..." demeye götüren bu kel personeli alkışlıyorum. orada size örgünde okuduğum bölümü söyleyebilir ve sizi ezebilirdim, ama konu ego tatmini değildi. aöf okumak da kötü bir şey değildir. madem beğenmiyorsun aöfü ne sikime o kurumun bünyesinde çalışıyorsun acaba?

(bkz: sözlük yazarlarının itirafları episode 12323423412)
diplomasında açıköğretim yazıp yazmadığı sorusuna asla cevap buldurmayacak sistemdir. nah mezun olunur.