bugün

(bkz: açınöğrenin fakültesi)
insanların nerde okuyorsun? sorusuna utanarak açıkögretimde demek üzülmeyelim diye olsun oda iyimiş aynımış örgünle cevabı almak
14 gün sonra ara sınavları olan zor üniversite. bu dertten muzdarip olmayan bilemez aga.
daha bugün sınavların sonuçlarını yayınlayan kurum. *
bugün * açıklanan sınav sonuçlarıyla yüzleri güldürmüş kurumdur.
bu sene acılan yeni bolumleriyle (bkz: uluslararası ilişkiler) bana gayet cazip gelmiştir. e o kadar cazip gelmiş kayıt olmamak olmaz. çok da memnunum doğrusu hem ucuz hem şehir değiştirme sorunu falan yok. harçları düşerseniz bana ayda 100 tl gibi bi masrafı var okuyabileceğim en ucuz ve külfetsiz Üniversite. sınıf geçmek de kolay dershaneye gittiğinizde.
çalışmayanların bitiremediği fakülte. ne tesadüf, hayata benziyor sanki.
insanların çalışmaktan kastının; geçmiş senelerde çıkan soruları ve cevaplarını bulup bikaç kez okumaz olduğu okulumsu..

hoş ben de okuyorum ama zevkine okuyorum. maksat ikinci ünivesiteyi bitireyim. şöyle de bir şey var ki,iki yıldır parayı yatırıp sınavlara girmiyorum. öyle de manyak bir insanım. yani burada "ben istediğim zaman bitiririm" mesajı veriyorum okulun sahibine.. onlar da nasıl içeremiştir şimdi...
sonunda 2010 final sonuçlarını açıklayan üniversitemsi.
(bkz: auf)
(bkz: serbest çağrışım)
öğrencilerinin, gelip örgün öğretimlermiş gibi eskişehir'e yerleşmelerinin mantığını çözemediğim fakülte.
aöf mezunu olmakla beraber; mezunlarına eskişehir anadolu üniversitesi diploması kazandıran, çalışanın emeğinin karşılığını bulduğu, kendi kendine öğrenmenin ve başarmanın hazzını yaşatan, insana hayatta her zorluğun bir gün aşılabileceğini öğreten canım okulumdur.
an itibariyle yüzümü güldüren kurum... * *
Yedi senedir ikinci sınıfında okuduğum, hala matematikten gececegime inanma zorlugu cektiğim tuhaf okul....
en kısa sürede diploma veren nacizane okul.
2 soru yüzünden bir sene geç mezun olacağım fakülte. birinci sınıf 2 senede biter mi ya?

edit: bu olay geçen sene yaşanmıştır. şu an bir sorun yoktur.
kısa dönem askerliğin kaldırılması durumunda mezun olacak er kişilerin ''açtık öğrendik fiyasko'' şeklinde nitelendirecekleri fakülte.
"şu an bir üniversiteye kayıtlı olan bünye için bir de bu okula kayıt yaptırmanın maliyeti harç ve katkı payı olarak ne kadardır?" sorusunu akıllara düşüren anadolu üniversitesi girişimi.
kayıtlarının başlamasına iki haftadan az bir süre kalmasına rağmen 2010-2011 eğitim-öğretim yılı için , nasıl kayıt olunur ? hangi belgeler ne şekilde hazır edilmelidir ? nereye ne kadar para yatırılmalıdır ? gibi sorulara cevap bulamadığım sistemdir.
askerliğin 9 aya inmesini müteakip kapatılsa kimsenin umrunda olmayacak fakültedir. pardon "akademik kaygılarla" okuyorduk di mi biz orayı? pardon pardon.
aynı yurtta kaldığımız iki arkadaşın hatta üç arkadaşın tüm gece sızlanmalarına sebep olan fakülte. ulan zaten bi üniversite okuyosun; üstüne bi de niye bayılıyorsunuz o kadar harcı falan bu karın ağrısına? o kadar meraklıysan diplomaya, sertifikaya ismek kurslarına git, hem bedeva ya bedeva...
edit: ben de bu sene aöf tarihe başladım, büyük konuşmuşum sanki yukarda.
açıklamalı tanım: şu anda türkiyedeki gençlerin yarısından çoğunun okuduğu üniversitedir.üniversite okuyan her gencin okuduğu ikinci üniversitedir. aç gözlü milletimin yeni yetme veletlerinin kendini kandırma çabasıdır. ben de bu kalabalığın bir parçasıyımdır ve bundan derin pişmanlık duymaktayımdır.

örnek: geçen gün, yıllar sonra ilkokul arkadaşlarımla görüştüm ve masadaki herkes okuduğu üniversitenin yanısıra açıköğretimde işletme de okuyordu.

yorum: türkiyede aöf'te okumak bi ayrıcalık zaten değil ama sanırım artık o kadar sıradan ki, gençler için ergenliğe girmek gibi bişey... bazen kendimden bi bok olmayacağından çok emin oluyorum, ama aöf'e inanmayı bıraktııım şu dakkadan beri biraz daha bokmuşum gibi geliyor...
sadece anadolu üniversitesinde fakültesi olan bir alandır.
kayıt yaptırdıktan sonra öğrenciye 5,5kglık yığınla kitap verip ilk dönem kitaplarınız diyip öğrenciyi okumaktan soğutan eğitim sistemi.
sınav sonucunu 32 gün sonra açıklamış, tek dersten 48'ten sınıfta bırakarak tsk yolu göstermiş rezil kurum.