bugün

sürekli bahaneler sunan kızlarımıza söylenmesi gereken söz öbeğidir.

Bizim bahanelere ihtiyacımız yok. Ayrılmak istiyorum demeniz de gayet yeterli.. Ayrılmak için bir bahaneniz olması gerektiğini kim söylediyse size, ona gidip yeni bahaneler bulmasını söyleyin.. Çünkü biz artık bunları, kabak tadı verdiğinden, yemiyoruz..

1- Sen daha iyilerine layıksın..

Biliyorum, tabi ki senden çok daha iyilerine layığım ama gönül bu ota da konuyor boka da ne yapalım? Ayrıca senden daha iyisini istersem onu da bulurum, ben seni istiyorum bu ayrılmak için geçerli bir bahane değil!..

2- Ben seni üzerim..

Ha evet şimdi hiç üzmedin. Çok iyi birisin tişikkir idirim! Madem beni üzeceğini biliyorsun, ne diye en başından hayatıma girdin? Hem nereden biliyorsun üzeceğini? Müneccim boku mu yedin?

3- Biraz zamana ihtiyacım var..

Benim de biraz zamana ihtiyacım var.. Eğer bana 5 dakika müsaade edersen, annenden emdiğin sütü burnundan getirmek istiyorum.. Sanırım bu, beni artık sevmediğini erkek gibi söyleyebilmen için yeterli bir süredir.. Yoksa başkası mı var? Neyse, onu söylemesen de olur..

4- Denedim ama olmadı..

Neyi denedin arkadaşım? Fare miyim ben? Dinidim ılmadı! Olmaz tabii, denersen eğer olmaz, seveceksin! Sevmiyorsan da en başından yol vereceksin.. insanı deney faresi gibi zehirleyip sonra çekip gidemezsin! Ama artık ben istemiyorum, hadi bakalım! Çekilebilirsin..

5- Almanya’dan oğlum gelecek..

Bu olur bak. Buna inanırım. En azından yaratıcı..