bugün

Lukse yetisememe fakirligi deniyor buna herseyi alip tuketmek zorunda degilsin amk.
Örnek ben işte..
Şaka değil cidden gecinemiyorum...
Doğru bir önerme.
borçları vardır.
kazanma - harcama dengesinin doğru hesaplanmamasından kaynaklı durumdur. istatistiki verilere bakılırsa aslında 1000 lira kazanan ile 5000 lira kazananın arasında bir fark olmadığı görülmektedir. aynı istatistiki verilere bakarsak istanbul da yarın yağış bekleniyor fakat bu yağmurlar barajların dolmasına yetmeyecek balkanlardan gelen sıcak hava dalgası ülkede soğuk bir ortam yaratacak bununla birlikte 404 error hatası.... teşekkür ederim. *
en az üç çocuk yapıp hepsini de vatana millete hayırlı olsun kendini kurtarsın diye donatıp okutan ailedir.
2 çocuk okutuyordur.
Hayatın pahalılığı ile kazanılan para arasındaki orantısızlığın sonucudur.
45 cocuklu ve 5 eşli bir aile ise normal olandır.
o geçinemeyen aile araba sahibiyse ve bakkala bile arabayla gidiyorsa beter olsunlardır. ayranları yok içmeye tahteravalli ile giderler sıçmaya...
Bir ev kaç para amk sorusu bunun cevabıdır, 300 bin liraya ev almak için hiç faizsiz 60 ay 5 bin tl ödemeniz gerekiyor tabi yemeyeceksiniz içmeyeceksiniz ve faizsiz.
dağına göre kar mevzusudur, doktor adam kaliteli pvc takdırır sıkıntıya girer; esnaf adam tahta pencereye tamah eder, çünkü sıkıntıdadır.
Bu aylik gelir ailenin birey sayisina veya yasadiklari konuma gore az veya cok seklinde degerlendirilebir .
hayat pahalılığı.
geçen bir markete gireyim dedim. ne aldım ki bu kadar tutar diye düşüne düşüne geldim eve.

ev kredileri ya da araç kredileri, kredi kartları, sürekli güncellenen faturalar, artan vergiler, varsa eğer araba masrafları vs. bunları düşündüm eve gelirken.

sadece yapılan bir zam, tüm alanlara yansıyor neredeyse.

ve tabi ki sistemli olarak bankalara borçlandırılan 70 milyon...
Ne kadar para olursa o kadar fazla harcıyor insan. Yani birileri bir yerlerde 900 lira maaş ile geçinebiliyorsa demek ki oluyor bu. Birileri de aylık 50bin lira ile ucu ucuna hatta borca girerek geçiniyor. Yok mu böylesi? **
Cillada oturuyorlarsa demek ki.
muhtemelen k.rt bir ailedir.
20 çocuk ve 2 kuma zor oluyor tabii...