bugün

Ay sonunu getirebilecekler mi bilemezler ama inatla AKP'ye oy verir, efendilerinin kendisine bin odalı 1 milyar dolara saray yaptırdığını duyunca "helal olsun" derler.
Asgari ücretin altında ücret alan insandır.

Düz hesapla
evi yoksa 300-400 civari kira

işe gidiş gelişi toplu taşım ile 100-150 tl

Yemek yese bu insan 200-300 tl

Evin faturaları 150 -200 tl

Ne yaptı ?? Minimum: 750

Hayat mı pahalı ücretler mi düşük ?
kesin mutlu insandır, bu paranın bilmem kaç katını kazansam da eminim onun kadar mutlu değilimdir.
Sirkte çalışan hayvanlar aylık daha fazla kazanıyordur. (Harcamaları dahilinde söyledim)
ek iş olarak yapıyor olabilir.
Sandıkta ders bilmeyi bilmeyen insandır.
kazanan değil de alan olsa ne iyi olurdu değil mi her ay biri hesaba 700 yatırmış sen alıyorsun falan.

öğrencilik ne güzel şey. babam benden çok yaşasın vesselam.
part time çalışmıyorsa sömürülen insandır.
Üzer insanı. işte bunlar hep kapitalizm.
Kiranın 500 tl olduğu bu devirde çöpten ekmek toplayabilir.
Yasamiyor, salt var oluyordur bu kardesimiz.
Evlenemez, sosyal aktivitesi olmaz, para biriktiremez, 12 13 saat köpekler gibi çalıştırılıp üstüne patronun orospuluklarını çeker. Ama 20 bin lira maaşı beğenmeyen vekillerimize göre gayet fazla kazanmaktadır. Amına koduklarım.
Duble yolu ekmek arası yapıp yemesi gereken insandır. Ülkede refah almış başını giderken hala 700 lira geçinemeyenler varsa ayıp.
evden dışarı çıkmaması ömrünü bimden aldıkları ucuz ürünlerle falan geçirmesi lazım. başka türlü o ayın sonu gelmez.
Bir aralar bendim. Ayrıca kardesim hastaydı. Geçindik, bazen kuru ekmek yedik ama elmecbur geçindik.
Anne baba yok başımızda..
Susuzluk sınırının bile altında kalacaktır.
ayıp mı ?

iş yok yeeee.

deyip yatacağına bir yerden başlamış

belli olmaz ufak ufak yükselmiş

günün birinde abi bana da bir iş veresene

deyip adamın kapısında hazır duruşa geçmiş olunabilir.
akepeli ise geçinebilir sonuçta ekonomi iyi.