bugün

Avrupalıların Türkiye'yi hala osmanlı imparatorluğu zannetmesi, daha doğrusu kasten türkiye yerine osmanlı imparatorluğu olarak telaffuz etmesi, afedersiniz ama pezevenkler sevmiyorlar ya türkleri ve türkiye'yi, o yüzden alay ediyorlar akıllarınca.

Buna en son, facebook'taki arkadaş listemde bulunan ve türkiye'de firmam adına çalışan italyan monitörde rastladım; yok efendim, 21 aralık'ta hala türkiye'de olacakmış da, kıyamet kopacakmış, Osmanlı enkazı altında kalacakmış gavat, düşünceye bak, inandığın şeyi s... neyse, yok efendim, otelde asansörde Talibancı şarkısı gibi italyanları aşağılayıcı bir şarkı çalıyormuş, resepsiyonu uyarmış, onlar da özür dilemiş, falan filan, lan millet senin dilini mi biliyor, senin anası babası belli olmayan insanların pazarlamış o şarkıyı Türkiye'ye, biz de çalmışız, ben otelin yerinde olsam inadına bangır bangır çalarım, altına arkadaşları yorum yapıyorlar bir de, faşistler, keçiler, keçiler, keçiler diye!!!

Sonra yok efendim, herif beraber çalıştığı ustalardan memnun değilmiş de, onun için mutsuzmuş haspam, altına da yorum gecikmemiş arkadaşlarından, yok o türk ustalar kolay yönetilebilirmiş de acizlermiş de, o emekçi ustamın senin ciğeri beş para etmez teknisyeninden meslek, eğitim seviyesi olarak farkı ne acaba, neden bu kibirlilikler hor görmeler, bizim ki de bu yoruma cevap veriyor ki ne cevap, onaylıyor beyefendi, ses çıkartırsa o ustaların kibirleneceğini, sonra da diğerleriyle uğraşmak zorunda kalacağını söylüyor.

Beyefendi Türkiye'den sıkılmış, bir tutturmuş Osmanlı, Osmanlı imparatorluğu bilmem ne, bir önceki paylaşımında türk kebabını öven rezil, bir sonraki paylaşımında istakozun binbir versiyonda pişirilebileceğinden bahsedip, neden türkiye'de bulamadığından ve kebap yemekten gastritinin azdığından şikayet ediyor.

On Özbokuboncuklular gücünde küfredesim var bunlara ama küfretmekle de çözüme ulaşamayacağımı bildiğim için, bundan sonra tamamen kendi hallerine bırakacağım piçleri, kendi kendilerine dönsünler memleketlerine. Ben hiçbir milleti hor ve hakir görmem, ne olursa olsun, düşmanlık da beslemem ama adamlar resmen bize hala düşmanlar, sanki dil bilmiyoruz, bütün kepazelikleri ayan beyan ortada, neyin kafasını yaşıyorlarsa artık..
tarihteki ezilmişliklerinden kaynaklıdır. türk devletleri bunların az anasını ağlatmadı.
Braga klubünün Galatasaray maçının biletlerini ''Osmanlılar geliyor , haydi stada' diye pazarlamasıyla ilgimi çeken hadisedir.

incelemek isteyenler için ;
http://www.tribundergi.co...-cagri-osmanlilar-geliyor