bugün

ülkemizin Önde gelen turizm merkezlerinden biri olan Antalya da büyümüş, çocukluğunun büyük bir kısmı halı dükkanlarında geçmiş olan bendeniz sahanda makarna tarafından yapılan gözlemler ışığında yapılan versustur. öncelikle çoğu yurdum insanın hoşuna giden rus turist popülasyonunun beni rahatsız ettiğini belirtmeden edemiycem. gerek kültürel gerek ekonomik olarak Avrupalı turistlerden oldukça farklı tutum sergilediklerinden dolayı bunu söylüyorum. basit bir örnek vermek gerekirse: şu anda bu yazıyı belek'in en büyük golf otellerinden birindeki bir halı dükkanında giriyorum. az önce yaşadığım bir olay beni bu yazıyı yazmaya itti. dün geceden epey dağılmış olan dükkanı toparlamaya çalışırken kapıda orta yaşın üzerinde bir çiftin vitrindeki halılara bakmakta olduğunu farkettim hemen yanlarına gidip içerden de bakabilecekelririni halılara dokunmadan ne kadar kaliteli olduklarını anlamakta güçlük cekeceklerini söyledim cevap olarak zaten işinin başımdan aşkın olduğunu bir de onlarla ilgilenerek kendimi daha da yormamı istemediklerini söyleyerek daha sonra uğramak üzere kibar bir şekilde dükkandan ayrıldılar. yarım saat kirkbes dakika sonra ellerinde bana getirdikleri bir bardak çay ile geri döndüler. bir yandan sohbet edip bir yandan da bu güzel insanlara halı beğendirmeye çalışırken dükkanın kalabalık olduğunu ve başka bir müşteri ile ilgilendiğimi gördüğü halde öküz oğlu öküz bir rus selam dahi vermeden dvana try cavyor skolka stoyet (2x3 hali kaç para) diyerek dükkana daldı. daha sonra diğer müşteriye gösterdiğim halılara sarmaya başladı. (amın feryadi). bundan rahatsız olan yaşlı çift daha sonra geleceklerini söyleyerek dükkanı ikinci kez terk etti. üstüne üstlük rus gotelegide siktirip gitti hemen ardından. Şimdi eğer o çift gelmezse sorumlusu sensin gotoglani ruski.
olay bu. kimse kalkıp da bana Rusları savunmasın bu saatten sonra.