bugün

istanbul trafiğinin durumunu göz önüne alınca, işkencedir. her sabah erkenden kalk, eve gecenin bir körü gel. çocuk uyumuş olsun, biraz oturup kendine gelme fırsatın olmadan yarını düşünüp erkenden yat. hiç çekilmiyor, hiç.

not: eniştemden biliyorum.
"bi gün yine işe gidiyorum" diye başlayan yüzlerce anısı olmaktır heralde. allah kolaylık versin.

edit: eksileyen arkadaşın sebebini çok merak ettim.
(bkz: trafikle yaşam)

anadolu yakasında oturup avrupa yakasında çalışmak versiyonu da vardır ki sabah giderken beylerbeyinde kilit akşam dönerken beşiktaş girişinde kilit olaraktan günün 4 saatini trafikte geçirirsin.
anadolu yakasında oturup avrupa yakasında çalışmak gibi bu da sinirden direksiyonu yumruklamakla geçen bir rutindir.

yolda simit alıp kemirmek, radyoyu sıkıntıdan kapatıp kapatıp açmaya; makyaj yapmak, oje sürmek, radyodaki şarkı eşliğinde dans etmek iyi gelecektir.
deli işidir ayrıca mazoşistliktir. anadolu yakasında ki semtten başka bir anadolu yakası semtine geçerken bile 1.5 saatini yolda geçiren bi insan olaraktan söylüyorum istanbul trafiğinde delilikten başka bişey değildir. erken yaşlanmaya sebebiyet verir mazallah.
nasıl bir işkence olduğunu anlamak için abartılı olarak;
(bkz: ığdır da oturup izmir de çalışmak)
salak mısınız a.ına koyiyim o kadar mı acınızdan öldünüz de ne diyim allah etmesin baboş.
iki kıtayı birbiriyle bağlayan köprülerde yaşamaktır. günde 1-2 saat köprü trafiği çekmektir. yazıktır, günahtır, kerbeladır.
Herkesin tersine yaşayacağı için hiç trafik çekmemek, hiç ayakta beklememektir.
Hergün çektiğim çiledir. iş değiştirmeyi düşünüyorum düşünmesem taşınıcam.
her gün istanbul'un bir kıtasından diğerine uzun yol gitmek, hayatını trafikte veya metrobüste geçirip, iki kıtayı birleştiren köprülerden geçmektir.
hayatını yollarda geçirmektir.
metrobüs ile arada duygusal bağ kurmaktır.
toplu taşıma araçları ile duygusal bağ kurmaktır.
Her gün o trafik stresini katlanmak zorunda kalıyorsun.
anadolu yakasından bir ev almanın daha uygun olacağı durum.
işle evi metrobüse veya marmaraya yakınsa gayet kolay olabilir.