bugün

kendi coğrafyasını daima hor görmüş, geri karmış olarak lanse eden ve batının kölesi haline gelmiş olan insandır.

bugün karşılaştım bir tanesiyle. çocukluk arkadaşımdı. sömestr'da beraber bir şeyler yapalım dedi ve karadeniz'de bir bölgeye gitmemizi salık verdim. o da ''ayy bişey mi var buralarda bıktık artık buralardan paris'e gidelim paris'e eyfel falan oooh'' tepkisini verdi bana, şaştım kaldım.

hayır tamam gitme türkiye içinde bir yere de bitti mi doğunun güzellikleri? ne oldu marakeş'e? haritadan mı silindi kahire? giriş mi yasaklandı casablanca'ya? ne vardır bu soktuğumunun avrupasın'da? ne olur sanki bir an batı kolpalığını bırakıp özüne dönsen, araplar'ın, persler'in, acemler'in vs birçok etnik kimliğin kültürünü, giyimini kuşamını, hayatını idrak etmeye çalışsan.

velhasılık bir türlü tasvip etmediğim, edemeyeceğim insandır.
maddi durumu kötü bi bavyera köylüsü olabilir.
(bkz: şöyle olmasın o)
(bkz: avrupadan başka yerde tatil yapmam diyen türk)
edit: bununla birlikte yazar burda doğruyu söylemiş.*
uçakta "business class" yolcusu olup "bu portakal suyunu içmeden uçamıyorum" diyen insan'la aynıdır.
(bkz: ortaköyden girip edirneden çıkmak)
pariste eyfel kulesinin, romada pisa kulesinin, ingilterede big ban külelerinde zevkin doruklarına çıkmış kişiler,sizi mısırdaki pramitlere,agradaki taç mahale,kapadokyadaki bacalara, hatta hatta arap topraklarındaki Burj Dubai kulelerine havale ediyorum.
barcelona ya:barselonya
m.united e:misyonitıd
celtic e:çentik diyenlerdir.
avrupa dan başka yer görmemiş insandır.
güncel Önemli Başlıklar