bugün

ankarada bir avm de acayip alışveriş yapıldıktan sonra otoparkta arabanın yeri unutulmuş ve kişilerin takati kesilmiş şekilde araba aranmaktadır. b13e yaklaşılır.

+ b13 müydü? emin misin? bu sırada gri renk araba bile yok!
- yok ya e65ti.
+ o senin telefonunun markası. 7/24 mesaj yazmaktan kafan bulanmış senin.sen şu tarafa git, ben de bu tarafa. önce bulan telefon etsin.
- tamam (kafayı ekrandan kaldırmamış,hala mesaj yazıyor)

ayrılırlar.

(kendi kendine konuşur, tabi ellerindeki poşetlerin ağırlığı her adımda artıyordur)
+ heh buldum, metalik gri focus. 15 metre daha yürür. plaka tanıdık değil. püh...
+ ne vardı sanki kredi kartının limitini dolduracak? açıkta mı kaldık. ellerim kesildi lan, ne almışım bu kadar?
+ tamam işte buldum arabayı. (heyecanla son gücüyle koşar) offf yine olmadı.
(karanlık, ara sıra arabaların farlarıyla aydınlanan otoparkta yürümeye devam)
+ ahaaa buldum. (koşturarak) bak bu tabelayı da hatırladım. yine olmadı.
(Allahım taksi mi çağırsam, dayanamıyorum derken)
+ valla buldum, bak yanında honda vardı parkederken.
(sonunda bulmuştur, hemen poşetleri bagaja atar ve kuzeni arar.)

+ buldum ben arabayı, geliyorum. nerdesin?
- bilmiyorum ki, dur bir bakayım. b13müş.
+ hönk!

(b13 bulunur. bakılır ki kuzen hala sevgilisiyle mesajlaşmakta. bulunduğu yerden kıpırdamamış bile.)

+ kızım sen manyak mısın? şu ellerime bak, yarım saattir deli dana gibi arabayı arıyorum ben.
(hala gözler ekranda)
- e bulmuşsun işte. bagajı aç, poşetleri koyayım.
+ ne bu umursamazlık ya!
(hala gözler o kahrolası ekranda)
- kızım haticeye değil neticeye bakacaksın, bulmuşsun işte. dır dır yapma.

(bu esnada arkada üç araba birikmiş ve kornayla hakaret ediyordur. bagaj açılır. kuzen elindekileri bagaja koyup, kapağı kapatır. + siniri tavan yaptığı için, kuzene ders vermek ister. kuzen hala delicesine mesaj yazıyordur. sağ cam açılır ve mesajın sonuna beni ... avm nin otoparkından al yaz, b13teyim demeyi unutma der ve gaza basar. giderken dikiz aynasından kuzene bakış atılır. kuzen gözlerini ilk kez ekrandan ayırmış mal mal + nın gidişini izlemektedir.)
bir çok insanın başına gelendir. bir keresinde otoparkta aracı tam 1 saat aramıştım, ama tek tek bütün katlara ve bölmelere baktım yok, ama garajda olduğuna eminim, sonunda pes edip çıkıp yemek yemiştim tekrar çıktığımda ise vale geldi yanıma 'abi sabahtan beri otoparkta dolaşıyormuşsun arabayı bize vermiştin' dedi. vay amk dedim.
önlem: kat rengini aklınızda tutun yeter.
cikcikli bir alarm taktırıp kurtulunabilecek develik.
uzaktan kumandanıza bastığınızda genel ev ışıkları gibi yanıp sönüyorsa (ki benim pegaout da öyle) imkansız olaydır.