bugün

sevgilinizle kavga etmiş ve uzun süredir konuşmamaktasınızdır .. masanızın üzerinde duran telefon tzırrt tzırrt diye titrer ve içinizde ister istemez bir kıpırtı oluşur. Karşılıklı inatlaşmanızdan pes ettiğini düşünürsünüz. Binbir umutla telefonunuza doğru koşarsınız, ama acı gerçek sizi bekler : Mobilöğrenci'ye müjde! vb bir msj tüm hayat sevincinizi alıp götürmüştür. Bu durumda avea'ya ne deseniz haklısınızıdır.
(bkz: benim sadık yarim avea dır). *
mesaj sesiyle heycanın kursakta kalması arasında geçen zamanda 'acaba o mu yoksa yine avea mı?' sorunun beyinde dolaşmasına sebep olan durumdur.
akabinde (bkz: ne oldu bize avea)
aveanin kullanicisina cok bagli oldugu onu cok sevdigi durumdur.
(bkz: avea size karsi söylenemeyen duygular besliyor)
avea'nın kullanıcısına platonik aşık olmasından kaynaklanmaktadır, tabi kullanıcı bu durumu "beleş kontor" olarak değerlendirebilir *.
mesaj gelmişti derste. mesajın başını okur okumaz kalbim abartmıyorum güp güp çarpmaya başladı. dile kolay 4 senedir sevgilisi olmayan abazan kalmış bir insandım o güne o gün.
evet gerçekten de içimde ne büyük hasret varmış bu kelimeye: aşkım... mesajın devamı ise şu "baksana melodisi için hemen ringa'yı ara..." gerisini hatırlamak bile istemiyorum. hatırlamıyorum da gerçi. bugün de doğumgünüm ibne avea kutlamadı hala.
en azından bir heyecan yarattığı için hakkını yememek lazım. *
sevgilisi olmayan birinin avuntusudur avea'nın mesajları ..
şahsen rehberimde "abdi" olarak kayıtlıdır ki .. abdi'den mesaj geldi lilili tadında tepki verebilmekteyim çoğu zaman *
1>0 olmasından dolayı trajıkomik olaydır. en azından avea mesaj atıyor, o da olmasaydı?*
seksen bin kişilik stadyum da bir tane bile abonesi bulunmayan avea'nın bi abone bulmuşken kaybetmemek uğruna yaptığı eylem.
bir noktadan sonra okumadan geçmeye başlarsınız. avea da hissetmeye başlar ve mesaj sayısını azaltır.***
sadece avea'nin mesaj atmasi ile daha da trajik boyuta burundurulebilecek hadise.
"sevgili" faktörü göz ardı edilmekle beraber,

zaten gün içinde sesini duymaya hasret kalınan telefon, an itibari ile çalar ve malum avea, silinir. ama 3 dakika sonra yine mesaj gelmiştir. evet evet, avea bile böyle bi yüzsüzlük yapmaz deyup telefona, hani o ilkokul çocuklarındaki bayram sevinçleri olur ya, o vaziyette alınır telefon, hayaller bile kurulur. bu yollamışsa şöyle de böyle de diyerekten ama yine aveadır. yine bana "gs, fb, bjk, ts bıdı bıdı" yada "fatura şöylede böylede" diye mesaj atmıştır. bünyede kenarda köşede jilet yada ağrısız olması babında ilaç aramaya çıkmıştır bile. *
bir de şöyle bişey geldi geçen gün başıma:

ben: hmmm, demek ispanya'ya gitmeye kararlısın.
o: evet yaa. çok güzel bi yermiş gidiceğim okul. 6 ay tatil gibi olucak valla
ben: yavrum, güzelim ne işin var yad ellerde kız başına yaa? iti var kurdu var!
o: ama erasmus programı, güvenilir bişey yani
ben: hay skeydim erasmus'nu da programını da! 6 ay elin gavur memleketinde... hadi sonra konuşuruz. iyi geceler.
o: !?%!!!

bu konuşmadan sonra avea'dan mesaj geldi aga:

- yurtdışındaki sevdiklerinizle daha rahat konuşmak için bilmem kaça sms yollayın. avantajlardan yararlanın falan filan.

len bizi mi dinliyorsunuz çakallar?
(bkz: sevgiliden mesaj beklerken aveadan mesaj gelmesi)
online işlemler menüsünden reklam mesajları alımını kapatarak son verilmesi gereken işkence.
insanı çileden çıkaran durumdur. Lakin birde sevgilin yoksa ve tek msj atanın avea ise daha da boktan bi durumdur. Ulan (A.A) diye bişey çıkarmışlar nerde gereksiz bilgi var günde en az 4 msj la bildiriyo. Alıyorum telefonu elime " ondan mı ki lan acaba bu msj" diye nerdeee gelen msj şöyle bişe " Borsa bugün günü 123214124124 puan artışla günü 23123213123 da kapattı. Eee? Amk kapatma yolunuda bulamadım.
dönüşüm muhteşem olacak felsefesini benimsemiş avea'nın tekrardan "ota üye olun 5 kontor kazanın", "boka üye olun sukuutır kazanacak ilk bilmem kaç kişi arasına girin" mesajları ile insanın çileden çıkması durumudur.

avea'nın sitesinden engellenebilmektedir bu olay fakat bu sefer de arada bir yapılan işe yarar kampanyalardan haberdar olamayacağımız için ayıya dayı diyoruz.
aveanın bazılarına bir mesajla bile yapabileceği eylem.*
avea' nın sevgiliden daha çok düşündüğünün göstergesidir...
(bkz: mesaj gelirse turkcelldir biri ararsa annemdir)
kimi zaman gecenin bi köründe mesaj atmasıdır ki bırak sevgiliyi feriştahı gelse...
sevgiliden daha münasebetsiz zamanlarda aramasıyla -9333 müdür nedir o-, hatta meşgule düşürünce de ısrarla aramasıyla iyiden iyiye çileden çıkarandır.
mesajı kesen avea'yı merak eden abonenin avea müşteri hizmetlerini aramasıdır. abone, bu gizli telefon görüşmesi sırasında sevgiliye yakalanınca aralarının bozulması halidir *